Четвер 09 лютого 2023 р. 15:21 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Операційна ціль 3.3. Забезпечення умов для отримання якісної освіти («Інтелект містян = розвиток міста»). «IntellectualCity»

2017
Завдання: Розвиток професійної освіти відповідно до потреб ринку праці, у.т.ч. розвиток системи освіти впродовж життя
Згідно укладеної угоди про співпрацю між Чернігівським міським центром зайнятості та управлінням освіти міської ради щодо впровадження системи профорієнтаційних заходів серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Чернігова, здійснюється систематична профорієнтаційна робота з учнівською молоддю.
За січень-грудень 2017 року проведено   10 акцій «Випускник» для учнів 9-х та 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Чернігова з використанням ПАК «Профорієнтаційний термінал» (охоплено 474 особи).
Спеціалісти Чернігівського міського центру зайнятості ознайомили учнів з особливостями працевлаштування в сучасних умовах, з вимогами роботодавців до якості підготовки спеціалістів, з довідником навчальних закладів Чернігівщини та України, а також надали учням інформаційні буклети служби зайнятості. За звітний період було проведено 60 семінарів з учнями 9-11 класів «Профорієнтаційний урок з молоддю» з використанням ПАК «Профорієнтаційний термінал» (охоплено 1349 осіб). Спеціалісти центру зайнятості пропагували професії, які сьогодні користуються попитом на ринку праці, та надавали інформаційні консультації щодо спектру послуг служби зайнятості, роздавали відповідні буклети.
З метою активізації профорієнтаційної роботи серед учнів з особливими потребами спеціалізованих шкіл, популяризації соціальних послуг та формування позитивного ставлення до різних професій, популяризації актуальних професій, реального погляду на вибір професії з урахуванням їх бажань, можливостей та потреб ринку праці, іміджу державної служби зайнятості серед молоді,  10 лютого 2017  року Чернігівським міським центром зайнятості проведено «Профорієнтаційний урок» та надана групова профконсультація із застосуванням профдіагностичного обстеження для вихованців комунального закладу «Чернігівський навчально - реабілітаційний центр».
З метою формування професійних намірів випускників загальноосвітніх навчальних закладів, спрямування їх до усвідомленого вибору професії та побудови професійної кар’єри за березень-квітень 2017 року фахівці Чернігівського міського та обласного центрів зайнятості спільно з ДПТНЗ міста провели 15 зустрічей з учнівською молоддю. Учасниками  Днів відкритих дверей навчальних закладів стали 345 випускників.
Підприємства міста «Укроптбакалія» та ЧВФ «Берегиня» провели для учнів випускних класів шкіл міста професіографічні екскурсії.
В рамках реалізації Програми професійної орієнтації молоді на здобуття актуальних на ринку праці професій та спеціальностей та з метою покращення професійної орієнтації випускників загальноосвітніх навчальних закладів м. Чернігова спеціалістами Чернігівського міського центру зайнятості спільно з Чернігівським обласним Палацом  дітей та юнацтва  06 квітня 2017 року проведено ярмарок професій  для учнів випускних  класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Чернігова.
З метою ознайомлення дітей та школярів зі світом професій 13 травня 2017 року у Центральному парку культури та відпочинку проведено Профорієнтаційний проект "Місто професій" за участю фахівців Чернігівського міського та обласного центрів зайнятості.   Форма проведення заходу:  профорієнтаційні ігри, конкурси, загадки, вікторини, профорієнтаційне тестування для учнів старших класів.
До Дня захисту дітей, 1 червня 2017 року, із залученням дітей із сімей учасників АТО, фахівців соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представників  освіти, фахівцями Чернігівського міського центру зайнятості на базі КЗ «Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка» проведено профорієнтаційну акцію. Форма проведення заходу:  профорієнтаційні ігри та загадки.
З метою формування у підлітків стійкої мотивації до ефективного вибору професії та легальної продуктивної зайнятості, а також сприяння професійному самовизначенню учнів, їх творчому та інтелектуальному розвитку в жовтні 2017 року було запроваджено проект «Обери професію – обери майбутнє». Проведено підготовчий та розпочато основний етапи проекту. До даного проекту залучені учні 9-х класів ЗНЗ № 17, ЗНЗ №23 та ЗНЗ №35.
Також запроваджено проведення профорієнтаційного тематичного заходу «ПрофіКвест», який проводиться з метою ознайомлення учнів загальноосвітніх навчальних закладів зі світом професій, основами усвідомленого підходу до вибору професій, попитом на професії на місцевому ринку праці тощо.  Проведення заходу у вигляді тематичної гри дозволяє надати дітям інформацію з профорієнтаційної тематики  в цікавій та більш зрозумілій для них формі. Участь у заході взяли учні 10-го класу ЗНЗ №16, та учні 9-х класів ЗНЗ №17, ЗНЗ 23, ЗНЗ 20.
13 та 14 грудня 2017 для учнів випускних класів проведено Дні відкритих дверей навчального закладу. Так 13 грудня 2017 року такий захід проведено в Чернігівському центрі професійно-технічної освіти для учнів 11 класів ЗНЗ №№ 19, 4, 32, 28, 12. Даний захід відвідали 233 майбутніх випускників.
14 грудня 2017 такий захід був проведений в Чернігівському професійному будівельному ліцеї для учнів 9 та 11 кл. ЗНЗ №7,20,6,19,4,35 , який відвідали 186 школярів.
Крім того, з метою підвищення конкурентоспроможності безробітних громадян на ринку праці міським центром зайнятості проводилась професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації.
Протягом 2017 року за індивідуальною формою навчання проходили навчання 39 осіб. На замовлення ДП «ТК Стиль 2013» приватного акціонерного товариства «ТК Стиль» за професією «швачка» закінчили навчання та працевлаштувались на дане підприємство  4 особи,  за професією «кухар» працевлаштовані до ФОП Чеботар Н.М. та в ДНЗ №17 -  2 особи, 8 безробітних за професією «пічник» закінчили навчання та працевлаштовані до ФОП Резуненко О.В., 1 особа –   «продавець продовольчих товарів» закінчила навчання та працевлаштована до ФОП Кузьменко С.О. Працевлаштовані після закінчення навчання за професією «оператор заправних станцій» на «ЕДЛАНД-М» 2 особи, за професією «тракторист-машиніст» в ГС «Лісова поляна» - 1 особа, 2 особи закінчили навчання за  професією «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» та працевлаштуванні у липні.  Під замовлення ПАТ «Українська залізниця» РФ «Південно-західна залізниця» виробничий підрозділ моторвагонне депо Чернігів закінчив навчання 1 безробітний за професією «слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування», який був успішно працевлаштований на дане підприємство, 2 особи за професією «манікюрник» працевлаштовані  до ФОП Лук’яненко С.О. та ФОП Писарева Р.Б., а також  працевлаштований 1 безробітний в ТОВ «Ровента» за професією «машиніст крана автомобільного». За професією «машиніст-кочегар котельної» 3 особи після закінчення навчання  працевлаштовані в  КП «Чернігівське тролейбусне управління» та в ПрАТ «Завод металоконструкцій та металооснастки».
Продовжують навчання за індивідуальною формою 6 безробітних, а саме: 1 - за професією «кухар» під замовлення ФОП Овдак Н.С., 3 оператори заправних станцій: під замовлення ТОВ «Астра» та ТОВ «Едланд-М», на замовлення ПрАТ «Завод МК і МО» 2 особи за професією «електрозварник ручного зварювання».
За груповою формою навчання під конкретне замовлення Чернігівського тролейбусного управління  міським центром зайнятості навчено 9 водіїв тролейбусу.  Всі вони у вересні працевлаштовані на дане підприємство.

2018

Завдання: Розвиток професійної освіти відповідно до потреб ринку праці, у.т.ч. розвиток системи освіти впродовж життя

Згідно укладеної угоди про співпрацю між Чернігівським міським центром зайнятості та управлінням освіти міської ради щодо впровадження системи профорієнтаційних заходів серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Чернігова, здійснюється систематична профорієнтаційна робота з учнівською молоддю.

За звітний період було проведено 66 семінарів з учнями 9-11 класів «Профорієнтаційний урок з молоддю» (охоплено 1472 особи) та 2 акції «Випускник» (охоплено 46 осіб) з використанням ПАК. Фахівці  центру зайнятості пропагували професії, які сьогодні користуються попитом на ринку праці, та надавали інформаційні консультації щодо спектру послуг служби зайнятості, роздавали відповідні буклети.

З метою формування професійних намірів випускників загальноосвітніх навчальних закладів, спрямування їх до усвідомленого вибору професії та побудови професійної кар’єри за січень-червень 2018 року фахівці Чернігівського міського та центру зайнятості спільно з Чернігівським професійним ліцеєм залізничного транспорту, Чернігівським професійним будівельним ліцеєм та Київським коледжем легкої промисловості  провели 3 зустрічі з учнівською молоддю. Учасниками  Днів відкритих дверей навчальних закладів стали 220 випускників.

Під гаслом «Високе звання – професіонал» були організовано та проведено 6 професіографічних екскурсій на ТОВ «Укртехмаш», ТОВ «Текстиль-Контакт», ПрАТ «Берегиня». Відвідали дані підприємства 120 учнів. Для них були організовані майстер-класи, а також школярі мали можливість зустрітися з висококваліфікованими представниками різних професій.

В рамках реалізації Програми професійної орієнтації молоді на здобуття актуальних на ринку праці професій та спеціальностей та з метою покращення професійної орієнтації випускників загальноосвітніх навчальних закладів м. Чернігова фахівцями Чернігівського міського центру зайнятості спільно з Чернігівським обласним Палацом  дітей та юнацтва  19 квітня 2018 року проведено ярмарок професій  для учнів випускних  класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Чернігова (охоплено 1882 учня).

До Дня захисту дітей, 1 червня 2018 року, у сквері ім. М.М. Попудренка управління у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради  організував акцію «Чернігів – територія радості!», в якому Чернігівський міський центр зайнятості взяв активну участь. Фахівці ознайомили учнів з розмаїттям професій, пропонували дітям пригадати приказки, прислів’я, загадки на тему: праця, робота, професія, проводили ігри та організували конкурс дитячих малюнків «Моя майбутня професія».

В рамках реалізації проекту «Обери професію - обери майбутнє»  з метою професійної орієнтації молоді на здобуття актуальних на ринку праці професій та спеціальностей  з метою запобігання молодіжному безробіттю, формуванню відповідного ставлення учнівської молоді до планування професійної кар’єри, сприяння професійному самовизначенню школярів, їх орієнтації у виборі майбутньої професії на потреби ринку праці Чернігівським міським центром зайнятості для загальноосвітніх шкіл №№ 5,19,24,31, Комунального закладу  «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр №1 та Комунального закладу «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр №2» проведено  профорієнтаційні уроки на теми «Світ професій: погляд у майбутнє», «Професії нашого міста», інтерактивні профорієнтаційні заходи «Профіквест». Всі профорієнтаційні заходи проводились з використанням засобів візуалізації (відеоролики, презентації). За власним бажанням учні пройшли профдіагностичне тестування за допомогою диференціально-діагностичного опитувальника (ДДО) Є. Клімова) та веб-базованої платформи для он-лайн профорієнтаційного консультування «Моя професія».     

Щороку Чернігівський міський центр зайнятості  після закінчення навчальних занять проводить активну профорієнтаційну роботу серед дітей та учнівської молоді. 

Так, у червні – серпні 2018 року  для школярів на базі ДПС  «Зелений гай» фахівцями Чернігівського міського центру зайнятості проведено 4 інтерактивні профорієнтаційні заходи «Подорож у країну професій» (охоплено192 особи).  В рамках проведення профорієнтаційних заходів   проведено конкурси дитячих малюнків «Професія моєї мрії».

Національний проект «Місто професій» вже вп’яте відбувся у Чернігівському Центральному парку культури і відпочинку. Мета     міжнародного проекту дати кожній дитині  шанс реалізувати свій потенціал. В роботі свята, 4 серпня 2018 року, брали участь фахівці Чернігівського міського центру зайнятості. Вони ознайомили дітлахів з розмаїттям професій,  проводили вправи, ігри та вікторини. За власним бажанням під час свята учні пройшли профдіагностичне  тестування та отримали індивідуальну допомогу у виборі професії. В рамках проекту фахівці Чернігівського міського  центру зайнятості організували конкурс дитячих малюнків « Ким я хочу бути ».

Вже стало доброю традицією проводити міський конкурс дитячого малюнку для всіх школярів міста у Чернігівському міському центрі зайнятості. До участі запрошували усіх бажаючих учнів.

Роботи, які надійшли на конкурс «Світ професій очима дитини» було розташовано у вигляді галереї під час проведення свята «Калейдоскоп професій» 13 грудня 2018 року. У дитячих малюнках відображена мрія кожної дитини про свою майбутню професію. Участь школярів у конкурсі – це добра нагода самореалізації, це творчий політ їхньої фантазії. Переможці конкурсу  нагороджені грамотами та цінними подарунками.

Крім того, з метою підвищення конкурентоспроможності безробітних громадян на ринку праці міським центром зайнятості проводилась професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації.

У 2018 році під конкретне замовлення роботодавців було направлено на професійне навчання 503 безробітних. У тому числі 320 осіб підвищували кваліфікацію шляхом стажування., 40 осіб за індивідуальною формою, 12 безробітних у навчальних закладах набули робітничі професії.


Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: [email protected]
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.