Субота 02 липня 2022 р. 13:36 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Операційна ціль 2.1. Підвищення рівня енергоефективності

 

За підсумками 2018 року у рамках реалізації Плану дій сталого енергетичного розвитку м.Чернігова на 2015-2023 роки (SEAP) на виконання Стратегії розвитку міста до 2020 року продовжувалась робота щодо впровадження енергоефективних заходів у місті.

Теплогенеруючими підприємствами встановлено 162 будинкових вузлів обліку тепла. Проводились заходи щодо підвищення енергоефективності існуючого обладнання на загальну суму 9,5 млн грн. Отримано економію 20,9 тис. МВт/г/рік

Комунальними житлово-експлуатаційними підприємствами міської ради у житловому фонді міста впроваджено енергоефективні заходи на 2,5 млн грн.

У рамках міських програм щодо відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження у житловому фонді та  сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК впроваджено енергоощадні заходи на суму 10,8 млн грн., з міського бюджету відшкодовано 4,7 млн грн. (встановлювались ІТП, замінювались вікна на енергоефективні, модернізувалось внутрішнє освітлення, ремонтувались покрівлі, утеплювались фасади). 

У рамках реалізації Програми підвищення енергоефективності в бюджетних установах м. Чернігова на 2017-2027 роки реконструйовано 5067 кв. м дахів з утепленням у чотирьох садочках, балансування системи опалення третього поліклінічного відділення КНП «Чернігівська міська лікарня №1» та проведено промивку системи опалення в ЗДО №73. Крім того проведено щорічний захід щодо популяризації впровадження енергоефективних заходів «Дні енергії», в рамках якого проведено навчальні семінари для представників ОСББ та енергоменеджерів бюджетних будівель, розміщено рекламні матеріали в бюджетних закладах міста і засобах масової інформації). В цілому на реалізацію заходів програми витрачено 12,6 млн.грн.

У рамках капітальних видатків з бюджету витрачено на енергоефективність 46,8 млн грн: замінено 4552,7 кв. м віконних та дверних конструкцій на енергоефективні в 30 бюджетних будівлях, в 9 садочках проведено заходи з усунення перетоків в системі водопостачання, здійснено технічне переоснащення басейну в ЗЗСО №19 з заміною обладнання на енергозберігаюче, замінено освітлення на енергоефективне в 3 будівлях (встановлено 513 LED- світильників), розпочата робота з термомодернізації будівель міської лікарні №1 (3-го поліклінічного відділення та 9-поверхового палатного корпусу), продовжувались роботи з термомодернізації будівлі КП «Міський палац культури».

Разом з тим продовжувалась  робота щодо залучення кредитних і грантових коштів у підвищення енергоефективності будівель міста.

У рамках спільного з НЕФКО інвестиційного проекту «Підвищення енергоефективності ЗОШ № 5 та системи вуличного освітлення м. Чернігова»  виконано заміну освітлення на енергоефективне, встановлено 1185 LED світильників. В ЗЗСО №5 замінено 423 кв. м віконих конструкцій та утеплено близько 80% площ фасаду, що передбачені проектом до утеплення. Вартість проекту, відповідно до укладених договорів - 20,8 млн.грн.

У рамках співпраці з проектом «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», що виконується GIZ у звітному періоді проведено енергоаудити  8 медичних закладів на умовах співфінансування міського бюджету (361 тис.грн- GIZ, 155 тис.грн – кошти бюджету).

За підсумками 2018 року за результатами впроваджених заходів в бюджетній сфері міста споживання енергоресурсів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року  скоротилось на 4,0%. Отримана економія становила 5,9 млн грн.


 

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: [email protected]
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.