Понеділок 27 березня 2023 р. 16:19 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Операційна ціль 1.5. Підвищення ефективності виконавчих органів місцевої влади

У 2018 році в місті активну діяльність здійснювали 18 комерційних та 9 некомерційних комунальних підприємств міської ради. З них десять належать до житлово-комунальної сфери, дев’ять до сфери охорони здоров’я, два – до торгівлі і послуг, два – до сфери культури, одне – до засобів масової інформації,одне будівельне, одне транспортне, одне створене для забезпечення громадського порядку та контролю за благоустроєм міста. Також у ІVкварталі 2018 року були створені два нові комунальні підприємства.

Загальний розмір доходів комунальних комерційних підприємств за очікуваними результатами діяльності у 2018 році склав 964,4 млн грн (без урахування ПДВ), що на 29% більше доходів, отриманих у 2017 році.

Загальні витрати підприємств за 2018 рік – 933,2 млн грн (на 33% більше, ніж у 2017 році).

Очікуваний фінансовий результат діяльності комерційних підприємств комунальної власності міської ради у 2018 році – прибуток (сальдо) розміром 31,3 млн грн, у тому числі чистий прибуток – 45,2 млн грн, збиток – 13,9 млн грн. Фінансовий результат діяльності за 2017 рік – прибуток 47,2 млн грн.

Позитивні результати фінансово-господарської діяльності у 2018 році отримали 12 підприємств.

Найкращого фінансового результату – чистого прибутку 30,9 млн грн – досягло підприємство КП «Чернігівводоканал». Підприємство отримало 275,8 млн грн доходів при витратах у сумі 244,9 млн грн. Зростання доходів, в основному викликане приведенням тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення до економічно обґрунтованого рівня, включаючи необхідність обслуговування кредиту Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Прибутковий результат діяльності основних комунальних житлово-експлуатаційних підприємств міської ради («ЖЕК-10» – 2,6 млн грн, «Деснянське» – 2,1 млн грн, «Новозаводське» – 1,0 млн грн) обумовлений своєчасним переглядом тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у відповідності до зростання складових витрат, пов’язаних з наданням послуг.

Збільшення обсягів виконання робіт з догляду та реконструкції зелених зон на замовлення міста забезпечило отримання прибутку КП «Зеленбуд» розміром 3,1 млн грн. Доходи підприємства за очікуваними підсумками 2018 року склали 41,1 млн. грн, витрати – 38,1 млн грн.

У 2018 році підвищило результативність діяльності КП «Будинок книги», що здійснює торгівлю книжковою та канцелярською продукцією, а  також розвиваючими іграми для дітей. Завдяки розширенню асортименту товарів, підприємство отримало 1,6 млн грн прибутку. Очікувані доходи підприємства – 11,0 млн грн, витрати – 9,4 млн грн.

Також позитивний фінансовий результат за очікуваними підсумками роботи у 2018 році отримали наступні комунальні підприємства міської ради: КП «Паркування та ринок» (1,2 млн грн), «Спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування» (882 тис грн), «Міський палац культури ім. В. Радченка» (682 тис. грн), «Чернігівбудінвест» (311 тис грн), «ТРА «Новий Чернігів» (276 тис. грн).

Збитково спрацювали шість комунальних комерційних підприємств міської ради.

Найбільші збитки (10,9 млн грн) за очікуваними результатами 2018 року отримало КП «Чернігівське тролейбусне управління». Збитковість діяльності підприємства пов’язана зі зростанням операційних витрат та неповним відшкодуванням з бюджету витрат підприємства на перевезення пільгових категорій громадян.

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: [email protected]
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.