Четвер 09 лютого 2023 р. 13:53 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Операційна ціль 1.3. Збалансування трудових ресурсів та підвищення доходів громадян

На виконання завдань Стратегії розвитку міста Чернігова виконавчими органами районної у місті ради, у межах повноважень, проводилася правова роз'яснювальна робота з питань праці, спрямована на упередження порушень трудового законодавства, у тому числі щодо нелегального використання робочої сили, виплати заробітної плати у розмірі меншому ніж мінімальна зарплата.

Спеціалістами відділу праці управління праці та соціального захисту населення районної у місті ради при проведенні обстежень зверталась увага роботодавців на негативні наслідки, які пов'язані з нелегальним використанням робочої сили, виплатою заробітної плати у "конвертах".

Протягом 2018 року було здійснено обстеження 56 суб’єктів господарювання району, в тому числі в рамках виконання заходів щодо легалізації зайнятості та заробітної плати спеціалістами управління проведені обстеження 32 суб'єктів господарювання району, які, за інформацією Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України та Чернігівської  державної податкової інспекції Чернігівського управління головного управління ДФС у Чернігівській області, мали розмір заробітної плати нижче законодавчо встановленого.

  Під час обстежень проводився аналіз рівня середньої заробітної плати, співвідношення її розміру до мінімальної заробітної плати. На більшості обстежених суб'єктів господарювання району рівень середньої заробітної плати перевищує мінімальну заробітну плату в 1,01-1,5 рази. Керівникам підприємств, де рівень середньої заробітної плати близький до мінімальної заробітної плати, були надані рекомендації щодо вжиття заходів, спрямованих на підвищення рівня заробітної плати. 

Протягом 2018 року спеціалістами управління праці та соціального захисту населення було надано 1112 консультацій з питань трудових відносин та оплати праці, в тому числі щодо легалізації зайнятості та заробітної плати, підвищення рівня заробітної плати, недопущення випадків масового встановлення неповного робочого часу для працівників підприємств.

Разом з тим, керівники 20 підприємств, де заробітна плата найманих працівників нижче законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати, у зв'язку з неповною зайнятістю, протягом 2018 року звітували на засіданні районної комісії з питань забезпечення погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, інших соціальних виплат та контролю за ефективним використанням бюджетних коштів. Районною комісією були прийняті відповідні рішення, виконання яких знаходиться на контролі.

В ході інформаційно-роз`яснювальної роботи у березні 2018 року управлінням праці та соціального захисту населення районної у місті ради був проведений навчальний семінар з питань оплати праці та трудових відносин, на який були запрошені представники суб’єктів господарювання району. На семінарі розглядалися актуальні питання: легалізація зайнятості та заробітної плати; негативні наслідки, які пов’язані з нелегальним використанням робочої сили, виплати заробітної плати у "конвертах"; уникнення порушень чинного законодавства; зміни до чинного законодавства з питань оплати праці та трудових відносин.

За результатами проведеної роботи частина роботодавців створила належні умови праці та гідно оплачує працю з додержанням норм трудового законодавства.

 

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: [email protected]
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.