Неділя 27 листопада 2022 р. 00:09 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Статут територіальної громади

Місцеве самоврядування має в Україні, і в Чернігові, зокрема, глибокі й міцні історичні традиції. Сьогодні на органи місцевого самоврядування покладена велика відповідальність за соціально-економічний стан територій, за благополуччя їхніх жителів, за створення комфортних умов для проживання людей.

Статут - це дієвий спосіб саморегуляції територіальної громади, кодекс писаних і неписаних норм, котрі затверджують цінності, спільні для всього суспільства Чернігова і дозволяють врегулювати всі можливі конфлікти, які виникають між людьми та соціальними групами. У ньому відображені історичні, національно-культурні, соціально-економічні та інші особливості місцевого самоврядування міста над Десною.

Цей документ  вводить механізми місцевої демократії, містить норми і правила взаємодії між різними органами місцевої влади і населенням, громадськими організаціями.

Статут територіальної громади міста Чернігова був затверджений сесією Чернігівської міської ради 11 жовтня 2007 року, зареєстрований Чернігівським міським управлінням юстиції 10 грудня 2007 року. Понад 5 років над його проектом працювала Комісія з підготовки проекту Статуту міста Чернігова у складі науковців та депутатів, посадових осіб місцевого самоврядування та представників громадськості.

Статут – це не просто документ, так звана "Конституція міста", що регламентує діяльність територіальної громади та її взаємовідносини з представницькими виконавчими органами, він є одним із елементів творення самої громади і її повноцінного ефективного сталого розвитку.

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: [email protected]
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.