Четвер 09 лютого 2023 р. 01:50 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Регуляторна політика

Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта - рішення Чернігівської міської ради від 29 липня 2011 року «Про внесення змін до рішення міської ради від 31 серпня 2006 року «Про встановлення «Правил  благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях м. Чернігова» (7 сесія 5 скликання) із змінами  (31 сесія 5 скликання)

 

1. Назва регуляторного акта: рішення Чернігівської міської ради від 29 липня 2011 року «Про внесення змін до рішення міської ради від 31 серпня 2006 року «Про встановлення «Правил  благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях м. Чернігова»  (7 сесія 5 скликання) із змінами (31 сесія 5 скликання).

2. Назва виконавця заходів з відстеження результативності:  Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради.

3. Цілі прийняття регуляторного акта.

 З метою підвищення рівня благоустрою міста, забезпечення належного санітарного стану міських територій, недопущення утворення стихійних сміттєзвалищ, упорядкування проведення земляних робіт при будівництві об’єктів та ремонті мереж водо-, тепло-, газо-, електропостачання та зв’язку, додержання правил утримання домашніх та хижих тварин, охорони зелених насаджень, зниження рівня шуму та інше.

4. Строк виконання заходів з відстеження результативності регуляторного акта: з 17 вересня 2018 року  по 28 вересня 2018 року.

5. Тип відстеження: періодичне відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження: статистичний.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність регуляторного акта, а також способи одержання даних.

 Результативність регуляторного акта полягає у збалансованості інтересів мешканців міста, організацій та підприємств – виконавців послуг з утримання міських територій у належному санітарному стані.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.

Враховуючи набутий досвід роботи щодо благоустрою території міста, з метою посилення відповідальності мешканців міста за шкоду, заподіяну природному середовищу, санітарному стану і благоустрою міста, а також зауваження та пропозиції організацій, установ, до діючих Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях                   м. Чернігова (далі – Правила) були внесені деякі зміни та доповнення.

У зв’язку із зміною отримувача коштів на механізоване прибирання проїзної частини вулиць, площ у літній час проводиться планово за погодженням з управлінням житлово-комунального господарства міської ради у межах виділених лімітів підприємствами, з якими укладені відповідні договори. Концентрація коштів та відповідальність осіб за виконання робіт в управлінні житлово-комунального господарства міської ради значно покращило стан прибирання та озеленення вулично-дорожньої мережі міста. 

Серед питань, внесених в нову редакцію окремо слід виділити наступне:

При проведенні робіт, пов’язаних з розкопуванням ґрунту, юридичні та фізичні особи забезпечують за власний рахунок відновлення поверхні пошкодженої ділянки та існуючого покриття місць розкопок і зелених зон у зазначений термін та з дотриманням чіткого виконання технічних вимог ордеру. Після закінчення виконання робіт за ордером, він повертається до комунального підприємства «Зеленбуд» Чернігівської міської ради для закриття, при простроченні терміну дії, він подовжується на дату закриття погоджуючими організаціями. Для закриття ордеру надається візуальне підтвердження (фотографії) місця відновлення елементів благоустрою після виконання робіт. Включення положення про візуальне підтвердження відновлюваних робіт також збільшило відповідальність виконавців робіт з будівництва та ремонту об’єктів на території міста.

У зв’язку з тим, що все ще спостерігались випадки порушення вимог вищезгаданих Правил щодо розмежування територій прибирання власних, прилеглих та закріплених за фізичними та юридичними особами, визначення яких, відповідно до зауважень юридичного відділу міської ради, внесені у текст Правил. Значну увагу було приділено визначенню термінів, які зустрічаються при розгляді спірних питань, тому запропоновано внесення цілої низки термінів та визначень до п. 1.3 Правил.

Протягом 2015-2017 років адміністративними комісіями Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад було проведено 264 засідання, на яких розглядались в тому числі і питання порушення Правил.

 

 

2015 рік

2016 рік

2017 рік

Всього

Проведено засідань

90

90

84

264

Розглянуто справ

1102

1076

488

2666

Накладено штрафів

526

543

339

1408

Сума штрафу, грн

201340

229999

158150

589489

 

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акту та ступеня досягнення визначення цілей.

 Рішення Чернігівської міської ради спрямовано на підвищення рівня благоустрою міста, забезпечення належного санітарного стану міських територій, недопущення утворення стихійних сміттєзвалищ, упорядкування проведення земляних робіт при будівництві об’єктів та ремонті мереж водо-, тепло-, газо-, електропостачання та зв’язку, додержання правил утримання домашніх та хижих тварин, охорону зелених насаджень, зниження рівня шуму та інше, що в цілому буде сприяти поліпшенню санітарного стану та екології навколишнього природного середовища, підвищенню іміджу міста та його привабливості як історико-культурного центру України, а також забезпечення захисту інтересів територіальної громади міста у сфері благоустрою.

 

 

Начальник управління                                                                                                    Я. В. Куц

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: [email protected]
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.