Четвер 09 лютого 2023 р. 05:47 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Регуляторна політика

Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта – рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 21 березня 2011 року № 78 «Про заборону улаштування магазинів продовольчих товарів та об’єктів громадського харчування у нежитлових приміщеннях (переведених з житлового фонду до нежитлового) житлових будинків»

 

1. Вид та назва регуляторного акта: рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 21 березня 2011 року № 78 «Про заборону улаштування магазинів продовольчих товарів та об’єктів громадського харчування у нежитлових приміщеннях (переведених з житлового фонду до нежитлового) житлових будинків». 

2. Назва виконавця заходів з відстеження результативності: управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради. 

3. Цілі прийняття акта:

- встановлення заборони улаштування магазинів продовольчих товарів та об’єктів громадського харчування у нежитлових приміщеннях (переведених з житлового фонду до нежитлового) житлових будинків;

- забезпечення дотримання вимог державних будівельних норм, стандартів і правил; санітарно-гігієнічних та протипожежних вимог до приміщень підприємств роздрібної торгівлі та громадського харчування;

- створення повноцінного та безпечного життєвого середовища для мешканців міста, в тому числі забезпечення якісних та безпечних умов проживання мешканців житлових будинків, в яких розташовані магазини продовольчих товарів та об’єкти громадського харчування.

4. Строк виконання заходів з відстеження: з 02.07.2018 по 12.07.2018.

5. Тип відстеження: періодичне відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження: аналітичний, статистичний.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність цього акта, а також способи одержання даних.

Ефективність регуляторного впливу рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 21 березня 2011 року № 78 «Про заборону улаштування магазинів продовольчих товарів та об’єктів громадського харчування у нежитлових приміщеннях (переведених з житлового фонду до нежитлового) житлових будинків» визначатиметься за такими показниками:

1. Кількість скарг від населення на діяльність магазинів продовольчих товарів  та  об’єктів  громадського   харчування   у нежитлових   приміщеннях (переведених з житлового фонду до нежитлового) житлових будинків.

2. Рівень поінформованості суб'єктів господарювання та фізичних осіб з основних положень регуляторного акта.    

3. Кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб, на яких поширюється дія акта.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.

Рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 21 березня 2011 року № 78 «Про заборону улаштування магазинів продовольчих товарів та об’єктів громадського харчування у нежитлових приміщеннях (переведених з житлового фонду до нежитлового) житлових будинків» розміщене на офіційний сторінці Чернігівської міської ради мережі Інтернет за електронною адресою: www.chernigiv-rada.gov.ua (у рубриці «Рішення виконкому» розділу «Нормативні документи») та було опубліковано в газеті «Чернігівські відомості» від 06.04.2011 № 14 (1048).

Для порівняння та з’ясування кількісних і якісних значень показників результативності вказаного регуляторного акта було взято три періоди:

- перший – з 05.01.2015 до 30.06.2015;

- другий – з 04.01.2016 до 30.06.2016;

- третій – з 02.01.2017 до 30.06.2017.

У цих трьох періодах були проаналізовані звернення суб’єктів господарювання та фізичних осіб щодо отримання містобудівних умов та обмежень для улаштування об’єктів у нежитлових приміщеннях (переведених з житлового фонду до нежитлового) житлових будинків, скарги та заперечення щодо діяльності зазначених об’єктів у нежитлових приміщеннях житлових будинків, які були переведені з житлового до нежитлового фонду тощо.

У результаті проведеного аналізу за перший період (з 05.01.2015 до 30.06.2015) з’ясовано, що заяв та звернень від суб’єктів господарювання та фізичних осіб щодо отримання містобудівних умов та обмежень для улаштування магазинів продовольчих товарів та об’єктів громадського харчування у нежитлових приміщеннях (переведених з житлового фонду до нежитлового) житлових будинків, а також скарг та заперечень від мешканців міста щодо діяльності таких об’єктів до виконавчих органів міської ради не надходило.

З 04.01.2016 до 30.06.2016 (другий період) заяв та звернень від суб’єктів господарювання та фізичних осіб щодо отримання містобудівних умов та обмежень для улаштування магазинів продовольчих товарів та об’єктів громадського харчування у нежитлових приміщеннях (переведених з житлового фонду до нежитлового) житлових будинків до виконавчих органів міської ради не надходило. За цей період до виконавчих органів міської ради надійшла 1 (одна) скарга від мешканців міста щодо діяльності магазину продовольчих товарів у нежитловому приміщенні житлового будинку, яке було переведене з житлового до нежитлового фонду. Зазначений магазин був реконструйований у відповідності до пункту 25 Переліку об’єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 № 109, згідно з яким реконструкція житлових та нежитлових приміщень без зміни їх зовнішньої конфігурації, улаштування в існуючих житлових будинках, адміністративно-побутових будівлях підприємств та громадських будівлях вбудованих приміщень громадського призначення здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.

У третьому періоді відстеження (з 02.01.2017 до 30.06.2017) заяв та звернень від суб’єктів господарювання та фізичних осіб щодо отримання містобудівних умов та обмежень для улаштування магазинів продовольчих товарів та об’єктів громадського харчування у нежитлових приміщеннях (переведених з житлового фонду до нежитлового) житлових будинків, а також скарг та заперечень від мешканців міста щодо діяльності таких об’єктів до виконавчих органів міської ради не надходило.

Дія регуляторного акта поширюється на всіх суб’єктів господарювання та фізичних осіб, які мають наміри щодо улаштування магазинів продовольчих товарів та об’єктів громадського харчування у нежитлових приміщеннях (переведених з житлового фонду до нежитлового) житлових будинків.

Враховуючи наведене вище, рівень поінформованості суб’єктів господарювання та фізичних осіб з основних положень регуляторного акта  досить високий.         

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей:

Рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 21 березня 2011 року № 78 «Про заборону улаштування магазинів продовольчих товарів та об’єктів громадського харчування у нежитлових приміщеннях (переведених з житлового фонду до нежитлового) житлових будинків» дозволило виконавчим органам міської ради більш якісно забезпечити виконання функцій контролю за належною експлуатацією житлових будинків та порядком користування приміщеннями житлових будинків; створити рівні умови для суб’єктів господарювання та фізичних осіб щодо улаштування об’єктів містобудування у нежитлових приміщеннях (переведених з житлового фонду до нежитлового) житлових будинків; забезпечити якісні та безпечні умови проживання мешканців житлових будинків, в яких суб’єктами господарювання та/або фізичними особами передбачалося розміщення магазинів продовольчих товарів та об’єктів громадського харчування; звести до мінімуму надходження скарг та заперечень від мешканців міста щодо діяльності таких об’єктів у нежитлових приміщеннях житлових будинків, які були переведені з житлового до нежитлового фонду.

 

 

Начальник управління

архітектури та містобудування

Чернігівської міської ради                                                                                    С. С. Калюжний

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: [email protected]
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.