Четвер 07 липня 2022 р. 01:08 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Чернігівське об'єднане управління Пенсійного фонду України

До уваги фізичних осіб – підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність!

 Чернігівське об’єднане управління Пенсійного фонду України звертає увагу, що «Звіти про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» формуються та подаються до органів доходів і зборів відповідно до «Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 року №435, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2015 року за №460/26905 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11 квітня 2016 року №441), зі змінами, внесеними згідно з Наказу Міністерства фінансів №813 від 07.09.2016 (далі - Порядок №435).

 Слід нагадати, що відповідно до згаданого Порядку:

- фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом. Звіт формується за формою таблиця 1 або таблиця 2 Додатку 5 до Порядку №435, в залежності від обраної системи оподаткування;

  - особи, які провадять незалежну професійну діяльність, формують та подають самі за себе до органів доходів і зборів Звіт один раз на рік до 01 травня року, що настає за звітним періодом. Звіт формується за формою таблиця 3 Додатку 5 до Порядку №435.

 Якщо фізична особа-підприємець протягом звітного року змінювала систему оподаткування, тоді формується та подається до органів доходів і зборів один Звіт з наявним титульним аркушем, який включає дві таблиці: таблицю 1 та таблицю 2 додатку 5 до цього Порядку.

 Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, отримують дохід від цієї діяльності та одночасно є фізичними особами-підприємцями формують та подають до органів доходів і зборів окремі Звіти відповідно до виду діяльності та обраної системи оподаткування.

 Акцентуємо увагу, що у звітності встановленої форми Додаток 5 Порядку 435 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11 квітня 2016 року №441, зі змінами, внесеними згідно з Наказу Міністерства фінансів №813 від 07.09.2016) відбулася заміна слів та реквізитів, в тому числі і у титульному аркуші Додаток 5. З метою уникнення випадків неприйняття звітності щодо сум нарахованого ЄСВ, з причин подання звітності за невстановленою формою, радимо оновити програмне забезпечення для формування звіту форми    Додаток 5 Порядку 435, з врахуванням останніх проведених змін.

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: [email protected]
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.