Понеділок 04 липня 2022 р. 03:55 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Чернігівське об'єднане управління Пенсійного фонду України

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення 07.12.2016 розглянуто питання про практику застосування та стан виконання Закону України «Про внесення зміни до статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії № 1043-VIII від 29.03.2016.

Згідно абзацу першого частини першої статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»:

1. Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

2. Отже, для реалізації пенсійних прав працівників ваших підприємств, Чернігівське об’єднане управління Пенсійного фонду України наголошує на необхідності підтвердження первинними документами відомостей про заробітну плату, які надаються підприємствами, установами та організаціями громадянам для призначення (перерахунку) пенсій, дотримання вимог щодо збереження архівних документів та порядку їх передачі до архівних установ. Особливо хочеться звернутися до керівників підприємств, які ліквідуються, реорганізуються або визнані банкрутами,  відповідально відноситися до процесу передачі в трудовий архів документів, адже від ваших дій залежать долі ваших колишніх працівників. Рекомендує керівникам підприємств, установ та організацій, які ліквідуються, звертатися за допомогою до архівного відділу за територіальністю, де ви зможете отримати професійну консультацію з приводу оптимального комплектування документів для передачі їх на збереження. 

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: [email protected]
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.