3 січня 2006 р.

Чернігів отримав оновлену "візитну картку" до Нового року

Чернігівці та гості міста до Нового року отримали подарунок, який ще восени почала готувати міська влада – нічне освітлення історико-архітектурної пам'ятки, що давно стала візитною карткою міста – Катерининської церкви. Як повідомив начальник управління житлово-комунального господарства Сергій Короленко, роботи з установки освітлення виконало приватне підприємство "ЗІМ". Встановлено 32 підземні ліхтарі голландської фірми "Філіпс", кожен вартістю 4 тис.грн. Скло цих ліхтарів називають "антивандальним", адже воно витримує вагу до 6 тон. Проте Сергій Короленко не радить випробовувати його на міцність, оскільки за розбитий ліхтар на зловмисника чекатиме карна справа. Крім рельєфного освітлення самої споруди, виконано комплекс робіт із встановлення ліхтарів у сквері. З цією метою із міського бюджету витрачено 171 тис.грн. На реконструкцію скверу та території, прилеглої до церкви, з державного бюджету було виділено 2 мільйони гривень. До виконання робіт залучалися місцеві підрядники. З дорученням міського голови до Нового року завершити всі роботи, що тривали з початку листопада, будівельники впоралися, тож 29 грудня голова облдержадміністрації Микола Лаврик та міський голова Олександр Соколов приймали виконані роботи. Відтепер біля Катерининської церкви щовечора збираються десятки людей з фотоапаратами та відеокамерами, адже це поки що єдина у місті архітектурна споруда, що освітлена подібним чином.