Четвер 09 лютого 2023 р. 05:43 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу
Новини

Чернігів піднявся у кредитному та інвестиційному рейтингах

Місто Чернігів за результатами аналізу, проведеного рейтинговим агентством «Credit Rating», підвищило рівень інвестиційної привабливості до uaINV4. Це означає, що місто «характеризується високим рівнем привабливості для здійснення інвестицій» - так вказано у сертифікаті, який міська рада отримала цього тижня.

Одночасно Чернігів підвищив свій кредитний рейтинг до рівня uaBBB+. Таким чином місто у порівнянні з багатьма іншими виглядає більш фінансово стабільним.

 

Згадані рейтинги ґрунтуються на результатах аналізу економічних та фінансових показників за 2017-2018 роки, даних щодо демографічної ситуації, стану ринку праці, інформації відносно боргових зобов’язань міста, наявної в розпорядженні комунальної власності та перспективних планів на майбутнє.

Загалом, рейтингові показники засвідчили, що останні два роки Чернігів має позитивну динаміку розвитку, рухається в правильному напрямку, створюючи умови для залучення коштів інвесторів і створення нових підприємств.

Приміром, міська влада забезпечує необхідну підтримку розвитку підприємництва, в тому числі шляхом надання пільг по сплаті земельних платежів за відсутності податкового боргу.

Додатково міською радою були запроваджені компенсаторні механізми для соціально-відповідального бізнесу, наприклад стосовно ставок земельного податку для підприємств промисловості, транспорту та будівництва, граничного розміру пайової участі замовників у розвиток інфраструктури міста для будівель промислового значення, а також ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців ІІ групи.

На сьогодні Чернігів є єдиним в Україні містом, де пайовий внесок у розвиток інфраструктури для будівництва об’єктів промисловості знижено з 10% до 0,01%. А кошти, що вивільнилися, підприємства мають змогу направити на розвиток.

Нещодавно в місті вперше в Україні розроблена та ухвалена Програма сприяння забезпечення новим житлом мешканців непридатного для проживання та застарілого житлового фонду міста Чернігова на 2019 – 2023 роки, що має стимули для забудовників.

Також у Чернігові вже кілька років підтримують місцевих виробників у рамках кампанії "Чернігів, купуй рідне!". А для підприємств, які долучаються до презентаційних заходів поза межами міста (тобто експонують свою продукцію чи послуги на різноманітних форумах, виставках тощо), передбачена компенсація з місцевого бюджету.

«Всі перелічені ініціативи реалізовані за пропозиціями чернігівського міського голови Владислава Атрошенка. Частина з них є виконанням його передвиборчих обіцянок, щодо інших були прохання самих підприємців. Міський голова постійно наголошує, що через територіальне положення і близькість до Росії Чернігів у порівняні з містами, скажімо, західної України, є менш привабливим для інвесторів. Тому завдання міської влади запропонувати інші, додаткові стимули і мотивації для бізнесу, який може прийти у Чернігів, створити нові підприємства чи розширити діючі виробництва. І покращення інвестиційного і кредитного рейтингу показує, що міська влада рухається у правильному напрямі. Це оцінка незалежного професійного агентства, «Credit Rating», що має міжнародне визнання», - прокоментував заступник міського голови Олександр Ломако.

До речі, завдяки комплексу заходів із покращення місцевого бізнес-клімату Чернігів у 2018 році піднявся на 17 позицій у рейтингу «Regional Doing Business.2018» та посів 6-7 місце.


Пресслужба Чернігівської міської ради

26 червня 2019 р.
<< попередня  |  наступна >>             головна             повернутись
Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: [email protected]
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.