Четвер 18 серпня 2022 р. 22:46 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу
Новини

Владислав Атрошенко: Просимо Уряд розібратись із проблемними питаннями теплогенерації, які накопичувались роками

Чернігівська міська рада звернулася до Прем’єр-міністра України щодо формування ціни на газ та вирішення інших проблемних питань теплогенерації. Таке звернення депутати ухвалили 30 травня на 42 сесії міської ради 7 скликання.

Звернення ініціював чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

«Ми розуміємо питання підвішеності Уряду через оголошені позачергові вибори до ВР. Але на сьогодні у державі рішення центральних органів влади і інших відомств у сфері теплогенерації не збалансовані між собою. Через це тривалий час в Україні теплова генерація, яка не має складової виробництва електроенергії, економічно заганяється у фінансову неспроможність. Дане звернення пов’язане з тим, що ми заздалегідь звертаємо увагу Уряду, щоб ми восени, коли вже потрібно подавати тепло в оселі, не отримали «каруселі»: дають нам ліміти на газ, чи не дають через борги. Просимо Уряд розібратись: звідки ці борги накопичуються, а також збалансувати рішення у сфері теплогенерації, приміром, пом’якшити вимоги щодо погашення боргів у цій сфері», - прокоментував звернення Владислав Атрошенко.

"У зв’язку зі значним зростанням заборгованості населення з оплати за житлово-комунальні послуги, зокрема, за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання, з 01 травня 2019 року в частині багатоповерхових будинків м. Чернігова акціонерним товариством  «Облтеплокомуненерго» (далі – АТ «ОТКЕ») припинено постачання гарячої води. 

Така ситуація викликана стрімким падінням рівня оплати населення за житлово-комунальні послуги, неспроможністю АТ «ОТКЕ» – підприємства, що надає послуги з теплопостачання більше ніж половині мешканців міста,  розрахуватися за спожитий природний газ, та, як наслідок, припиненням постачання газу підприємству від АТ «НАК «Нафтогаз України». 

Зростання темпів заборгованості населення виникло після перегляду з 01 січня 2019 року тарифів на послуги теплопостачання через підвищення вартості природного газу та досягло критичних розмірів у березні-квітні поточного року», - йдеться у зверненні. – «В умовах зростання боргів населення за спожиті послуги підвищення вартості газу поставить під загрозу зриву проходження опалювального сезону 2019-2020 років, оскільки відповідно до Положення № 867 рівень оплати за газ для подальшого його отримання має становити не менше 90 %", - йдеться у зверненні.

Також зазначається, що додатково розрахунки за паливо ускладнюються наявністю невідповідності тарифів і фактичних витрат виробників теплової енергії. Розрахункова різниця в тарифах АТ «ОТКЕ» за 2016-2018 роки складає 211 млн грн, в тому числі по населенню – 142,9 млн грн.

Міська рада просить Прем’єр-міністра України для забезпечення своєчасного початку та нормального проходження опалювального сезону 2019-2020 років, уникнення негативних соціальних наслідків та непоправного впливу на діяльність підприємств теплогенерації, особисто сприяти вирішенню цих проблемних питань.

30 травня 2019 р.
<< попередня  |  наступна >>             головна             повернутись
Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: [email protected]
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.