Четвер 09 лютого 2023 р. 05:23 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу
Актуально

50% чернігівців вважають, що місто розвивається в правильному напрямку (Рейтинг міст України, частина 1)

Результати четвертого щорічного Рейтингу міст України, який проводиться соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення «IRI» (Міжнародного республіканського інституту), представив 27 березня в Чернігівській міській раді заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако. 

Він повідомив, що буквально цієї п’ятниці, 23 березня, в Києві був презентований цей четвертий муніципальний звіт. Опитування проводилося з 20 січня по 10 лютого 2018 року методом face-to-face-інтерв'ю на дому. У Чернігові було опитано 800  респондентів. Цільова аудиторія - це постійні жителі міста віком від 18 років і старші. Вибірка є репрезентативною за статтю та віком. Згідно даних ЦВК було обрано мінімум 50 дільниць і в кожній з них опитана певна кількість людей.

Теоретична похибка не перевищує 3,5%. Досяжність - 65,2%. По Україні загалом було опитано 19800 респондентів.  

- Опитування дає три можливості, - сказав він. - По-перше - це чіткий аналіз стан справ у місті, по-друге – порівняння з іншими обласними центрами (тому що аналогічне дослідження проводилося в усіх обласних центрах України) і по-третє – порівняння динаміки, адже це вже четверте опитування, тож можемо порівнювати ситуацію за 4 роки, починаючи з 2015 року.


Загальна оцінка розвитку міста і країни:


Перший слайд: він традиційний, але тут цікаво подивитися динаміку за 4 роки. Від 2016 року ми вперше бачимо зростання  оцінки містянами справ у нашому місті і вперше вона досягнула такого високого показника - 50%.  Тобто 50% чернігівців вважають, що справи в нашому місті ідуть у правильному напрямку. І лише 26% вважають навпаки. Це в порівнянні з минулими роками дуже позитивний показник.  Якщо подивитися на оцінку чернігівцями ситуації в Україні вцілому, то вона не настільки схвальна:

 У порівнянні з іншими містами Чернігів займає четверте місце по оцінці містян. Перед нами тільки Вінниця, Івано-Франківськ та Харків, а позаду нас усі інші обласні центри. 

Різниця між ставленням до розвитку міста і країни в чернігівців дуже велика, одна з найбільших по всій Україні: 

Індекс задоволеності чернігівців якістю 22 сфер та послуг:


Найголовніший слайд – зведена динаміка всієї ситуації по цьому опитуванню. Чернігів серед обласних центрів України посідає 11 місце з динамікою 3,1 (це середня сукупна кількість балів). 

Якщо дивитися по оцінці, то ми поділяємо місце з Маріуполем, Житомиром, Львовом, містом Рівне, Івано-Франківськом і Хмельницьким.  Мапа справа на слайді показує яскраво-помаранчевим кольором ті області, де ситуація сильно покращилася, і світлішим жовтим – ті, де індекс просто покращився в порівнянні з минулим роком (тут і Чернігів). "Індекс значно покращився" - це тільки Вінниця, Луцьк, Харків і ТернопільМинулого року Чернігів був на 13 місці, тобто наше місто піднялося і в рейтингу, і в оцінці в порівнянні з минулим роком.

Якщо глянути динаміку зведеного індексу: 2016 рік – у Чернігова 2,7 балів; 2017 р. – 3; 2018 р. – 3,1 бал. Тобто в нас стійка тенденція до зростання позитивної оцінки мешканцями міста ситуації в Чернігові.


Індекси оцінок по окремих сферах:

Узагальнення по сферах:

Найбільш позитивно містяни оцінюють парки та сквери, на наступному місці – заклади торгівлі, водопостачання, вуличне освітлення, школи, опалення. Якщо піти знизу перелікуц, тобто що оцінюється найнижче – то це розвиток промисловості, доступ для людей з інвалідністю, медичні заклади, паркування, діяльність поліції.

Але вцілому – і це видно наочно – позитивних оцінок більше практично по всіх категоріях:


(продовження презентації результатів дослідження дивіться в наступних наших публікаціях)Дивіться інші матеріали на цю тему:Прес-служба Чернігівської міської ради
27 березня 2018 р.
<< попередня  |  наступна >>             головна             повернутись
Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: [email protected]
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.