26 грудня 2005 р.

Дев'ятнадцята сесія Чернігівської міської ради

Сесійне засідання, що стало останнім у 2005 році, депутати Чернігівської міської ради провели плідно, прийнявши ряд важливих для життєдіяльності міста програм. На розгляд депутатів було винесено 19 питань, проте через останні зміни у виборчому законодавстві питання про формування Чернігівської міської територіальної виборчої комісії довелося зняти з розгляду. Також не знайшла підтримки пропозиція деяких депутатів щодо збільшення загального складу міськради на п'яте скликання. Тобто, чисельність обранців від громади залишиться незмінною – 50 чоловік. Наступного року очікуються зміни в структурі виконавчих органів міської ради, оскільки чинне законодавство ставить вимогу створити відділ з питань дозвільної системи. Сенс існування його полягатиме у тому, щоб підприємці могли максимально просто, в одному місці отримати усі дозволи, погодження та ліцензії для початку чи продовження власної справи за допомогою адміністраторів відділу. Депутати схвалили Програму розвитку фізичної культури і спорту в м.Чернігові до 2012 року, метою якої є визначення та забезпечення реалізації першочергових та перспективних заходів, спрямованих на залучення населення міста до активних занять фізичною культурою і спортом, формування здорового способу життя та досягнення високих спортивних результатів. У місті буде створено Центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх". Керівникам підприємств, установ та організацій рекомендується створити умови для впровадження у режимі трудового дня ефективних форм виробничої гімнастики. Особлива увага приділятиметься спорту вищих досягнень, а також розвитку дитячо-юнацького спорту. Затверджено сесією Програму "Безпечне житло" на 2006-2010 роки, якою передбачено забезпечити вимоги пожежної безпеки у багатоповерхівках. З цією метою з бюджету буде виділено понад 900 тис.грн. Депутати також схвалили Комплексну програму профілактики злочинності на 2006-2010 роки, якою передбачено покращання матеріально-технічного забезпечення роботи підрозділів міського відділу УМВС, проведення профілактичних заходів щодо запобігання поширенню наркоманії, пияцтва та алкоголізму серед неповнолітніх. На наступний рік на виконання Програми в міському бюджеті буде закладено майже 600 тис.грн. Крім того, прийнято Програму зайнятості на наступний рік та розглянуто ряд земельних питань. Міський голова Олександр Соколов наголосив, що всі прийняті програми знайдуть фінансове відображення в міському бюджеті на 2006 рік.