5 жовтня 2017 р.

Виконком погодив Програму компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян на залізничному транспорті приміського сполучення на 2018 рік

Сьогодні, 5 жовтня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян (мешканців міста Чернігова) на залізничному транспорті приміського сполучення на 2018 рік. На реалізацію цієї Програми з міського бюджету виділяється 600 тис. гривень.

Перелік окремих категорій пасажирів, за проїзд яких здійснюються компенсаційні відшкодування у приміських поїздах міста Чернігова

1

Інваліди ВВв І - ІІІ груп та особи, які до них прирівняні

2

Супровідник інваліда ВВв І групи та особи, прирівняної до інваліда при сумісній поїздці (не більше одного)

3

Учасники ВВв

4

Інваліди війни І-ІІІ груп та особи, прирівняні за пільгами до них

5

Супровідник інваліда війни І групи при сумісній поїздці

6

Супровідник інваліда війни ІІ, ІІІ груп з числа учасників бойових дій у період ВВв 1941-1945 років при сумісній поїздці (не більше одного)

7

Учасники бойових дій

8

Батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби

9

Інваліди, діти-інваліди

10

Особи, які супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів мають право на 50% знижка вартості проїзду у період з 1 жовтня до 15 травня

11

Постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи – 1-ї категорії, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 2-ї категорії

12

Неповнолітні діти, які потерпіли від аварії на ЧАЕС і яким встановлена інвалідність, пов’язана з аварією на ЧАЕС

13

Діти віком до 6 років в супроводі дорослого (дітям віком від 6 до 14 років надається 25% знижка вартості проїзду)

14

Діти сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, які виховуються або навчаються у навчально-виховних, навчальних або інтернатних закладах

15

Діти з багатодітних сімей

16

Пенсіонери за віком

17

Ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани податкової міліції, ветерани Державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально – виконавчої служби України, ветерани служби цивільного захисту, ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України

Програма компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян (мешканців міста Чернігова) на залізничному транспорті приміського сполучення на 2018 рік виноситиметься також на розгляд та затвердження Чернігівською міською радою.

Довідково. Програма направлена на розв’язання проблем соціального захисту громадян (мешканців міста Чернігова), які мають право пільгового проїзду згідно з діючим законодавством. До пільгової категорії відносяться понад 85 тис. мешканців міста. Пільги надаються мешканцям міста Чернігова на підставі посвідчення, що підтверджує правовий статус окремої категорії пасажира-пільговика.

За рахунок коштів міського бюджету м. Чернігова здійснюється компенсація втрат доходу від безоплатних перевезень окремих категорій громадян (мешканців міста Чернігова) на залізничному транспорті приміського сполучення в межах фінансових можливостей бюджету та у разі відсутності субвенцій з Державного бюджету України на відповідні видатки.

Надання компенсаційних виплат регіональній філії «Південно-західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» за пільговий проїзд окремих категорій громадян надасть змогу забезпечити та комплексно розв’язати проблеми з ремонтом та оновленням рухомого складу.

Прес-служба Чернігівської міської ради