3 лютого 2016 р.

У 2016 році встановлюється єдина ставка нарахування ЄСВ - 22%

Відповідно до Закону від 24.12.2015 р. №909-VIII, у 2016 році встановлюється єдина ставка нарахування ЄСВ - 22%.

Застосовуватиметься вона до усіх видів доходів, на які раніше нараховувався ЄСВ. Виняток становитимуть тільки спеціальні ставки нарахування ЄСВ для інвалідів, які залишатимуться без змін.  Утримання ЄСВ з доходів – скасовується!

- Фонд оплати праці (п. 2 Інструкції №5) найманих працівників, у т. ч. іноземців: роботодавці нараховують та сплачують ЄСВ за ставкою 22%.

- Винагороди фізособам за цивільно-правовими договорами, крім цивільно-правового договору, укладеного з фізособою-СПД: підприємства нараховують і сплачують 22% на суму винагороди.

- Допомога з ТВП (як перші п’ять днів за рахунок коштів підприємства, так і решта днів хвороби за рахунок коштів ФСС): підприємства нараховують і сплачують 22% на суму допомоги.

- Заробітна плата і лікарняні працівників-інвалідів: роботодавці нараховують і сплачують 8,41% на ФОП.

Водночас у 2016 році скасовується і визначення класу професійного ризику для роботодавців та відповідні перевірки з боку Фонду соцстрахування щодо правильності такого визначення.  Зверніть увагу! ЄСВ на дохід, нарахований працівнику-інваліду, обчислюється з фактичної суми доходу. На такі категорії працівників не поширюється норма щодо нарахування ЄСВ у розмірі не менше мінімального страхового внеску. Також вимоги щодо нарахування ЄСВ не менше мінімального розміру у 2016 році не стосуються до зарплати з джерела не за основним місцем роботи (ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ).

ДФСУ