Понеділок 04 липня 2022 р. 02:57 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

FAQ (Frequently Asked Questions)

Мінсоцполітики: ФОПи також мають вести кадрову документаціюНорми законодавства про працю поширюються на трудові відносини між працівником та фізособою — підприємцем. Так, до початку роботи за укладеним трудовим договором роботодавець зобов’язаний, зокрема, ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором.

Крім того, роботодавець має вести облік відпусток працівників. Для цього призначений графік відпусток. Підприємці також мусять вести первинну облікову документацію. До неї належать наказ (розпорядження) про приймання на роботу, переведення на іншу роботу, припинення трудового договору, особова картка, наказ (розпорядження) про надання відпустки, табель обліку використання робочого часу, розрахунок заробітної плати.

Окрім того, у роботі з персоналом необхідна наявність штатного розпису. Цей документ є гарантією забезпечення прав працівників на працю, захисту від незаконного звільнення та оплати праці. Тому з метою недопущення порушення законодавства про працю, уникнення випадкових помилок у роботі з персоналом та, як наслідок, можливого виникнення трудових спорів підприємець мусить  вести кадрову документацію в разі застосування найманої праці.

  Лист Мінсоцполітики від 21.11.2016 № 5907/0/10-16/06

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: [email protected]
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.