Субота 03 червня 2023 р. 21:03 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Місцеві податки

Додаток 6

до рішення міської ради

30 січня 2015 року

“Про місцеві податки”

(47 сесія 6 скликання)

зі змінами і доповненнями

(49 сесія, 53 сесія 6 скликання, № 3/VII-11, № 13/VII-20, № 14/VII – 20, № 16/VII – 2, № 19/VII–16, № 25/VII–26,№ 26/VII–14, № 28/VII–21, № 29/VII–19)

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про збір за місця для паркування транспортних засобів

(далі – Положення)

 

1. Визначення понять

1.1. Збір за місця для паркування транспортних засобів -це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

1.2. Майданчики для платного паркування - площа території (землі), що належить на правах власності територіальній громаді або державі, на якій відповідно до рішення органу місцевого самоврядування здійснюється платне паркування транспортних засобів.

1.3. Спеціально відведені автостоянки - площа території (землі), що належить на правах власності територіальній громаді або державі, яка визначається органами місцевого самоврядування із встановленням правил щодо відповідальності за збереження транспортного засобу.

До спеціально відведених автостоянок можуть належати комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету з метою здійснення організації паркування транспортних засобів.

Не належать до спеціально відведених автостоянок гаражі, автостоянки, власники або користувачі яких є платниками земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, а також земельні ділянки, що належать до прибудинкових територій.

2. Платники збору

2.1. Платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи -підприємці, які згідно з рішенням міської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

2.2. Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, із зазначенням їх місцезнаходження, загальної площі, технічного облаштування, кількості місць для паркування транспортних засобів, ставок збору та осіб, які уповноважені організовувати та провадити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів, затверджується відповідно до додатку до цього Положення.

3. Об’єкт і база оподаткування збором

3.1. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з додатком до цього Положення спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”.

3.2. Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.

4. Ставки збору

4.1. Ставки збору встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 квадратний метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі 0,015 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. (згідно зі змінами, внесеними згідно із рішенням міської ради від 29 грудня 2016 №14/VII-20)

4.2. При визначенні ставки збору враховано місцезнаходження спеціально відведених місць для паркування транспортних засобів, площа спеціально відведеного місця, кількість місць для паркування транспортних засобів, спосіб поставлення транспортних засобів на стоянку, режим роботи та їх заповнюваність.

5. Порядок обчислення збору

5.1. Збір обчислюється шляхом множення площі земельної ділянки, яка є базою оподаткування (за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів), на ставку збору за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів та на кількість днів провадження цієї діяльності за базовий податковий (звітний) період.

6. Податковий період та строки сплати збору

6.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

6.2. Збір сплачується до місцевого бюджету міста Чернігова авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому до 28 (29) включно) за місцем розташування місця із забезпечення паркування транспортних засобів.

Остаточна сума збору за місця для паркування транспортних засобів, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.

6.3. Платник збору, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що провадить діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на земельній ділянці не за місцем реєстрації такого платника збору, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як платника збору у контролюючому органі за місцезнаходженням земельної ділянки.

7. Строк та порядок подання звітності

7.1. Особи, які уповноважені організовувати та провадити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів, подають до контролюючого органу податкову декларацію у строк, визначений пунктом 49.18.2 Податкового кодексу України, за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

8. Відповідальність і контроль за своєчасністю і повнотою сплати збору

8.1. Особи, які уповноважені організовувати та провадити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів, визначені додатком цього Положення, несуть відповідальність за правильність визначення суми збору, що підлягає сплаті до бюджету, повноту і своєчасність перерахування збору до бюджету та своєчасність подання податкових декларацій з платежу в порядку, визначеному Податковим кодексом України.

8.2. Контроль за своєчасністю подання податкових декларацій зі збору, правильністю його обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до місцевого бюджету здійснюється контролюючим органом.

 

Міський голова                                                                                                                   О. В. Соколов

word Положення  (46.5 кб.)
pdf Додаток  (106.76 кб.)
Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: [email protected]
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.