Понеділок 27 березня 2023 р. 16:04 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Міста партнери

 Габрово

   Місто Габрово розташоване в центральній частині Болгарії і є адміністративним центром общини Габрово. Перша літописна згадка про місто відноситься до 1704 р. Населення Габрово складає 68,6 тис. чол., загальна площа міста – 2107,3 км2, найвища точка – 576 м. над рівнем моря. Неподалік від міста розташована місцевість Узана, туристичний центр Болгарії. Габрово перетинає європейський транспортний коридор №9.
   Місто є важливим промисловим центром. За даними 2003 року тут працювало 611 промислових підприємств. Основними галузями промисловості міста є виробництво обладнання, електротехніка, текстильна, трикотажна, шкіряна галузі, виробництво взуття та одягу. У місті працює низка компаній з іноземним капіталом.
   Основними закладами культури та туристичними атракціями є національний музей освіти, історичний музей, етнографічний музей під відкритим небом Етар, драматичний та ляльковий театри, галерея мистецтв, дім гумору та сатири, бібліотека Апрілова-Палаузова, будинок культури Емануіла-Манолова, камерний та духовий оркестри, астрономічна обсерваторія та планетарій, Церква вознесіння Діви Марії, Церква Святого Іоанна Предтечі, Соколівський монастир
     Габрово є освітнім центром, у місті розташовано 12 дошкільних закладів, 8 початкових та 4 середніх навчальних заклади, 3 професійних училища, технологічний університет.

http://www.gabrovo.bg/ 


 

 Гомель

   Гомель – місто з давньою історією і традиціями. Перша літописна згадка датується 1143 роком. На сьогодні м. Гомель є обласним центром Республіки Білорусь. Населення міста – 490 тис. (друге за кількістю населення місто країни). Місто розташоване на р. Сож і є великим транспортним та залізничним вузлом, має власний пасажирський аеропорт і розвинену транспортну інфраструктуру. Гомель є важливим промисловим центром. Найбільш розвинутими галузями є хімічна та нафтохімічна, машинобудування та металообробка, промисловість будівельних матеріалів, виробництво скла та фарфору, легка та харчова промисловість.
   Гомель є важливим освітнім центром. Тут працюють такі вищі навчальні заклади: Гомельський державний університет ім. Франциска Скорини, Білоруський державний університет транспорту, Гомельський державний технічний університет ім. П.О.Сухого, Білоруський торгово-економічний університет споживчої кооперації, Гомельський державний медичний інститут, Міжнародний інститут трудових та міжнародних відносин, Гомельський інженерний інститут Міністерства з надзвичайних ситуацій Республіки Білорусь.
     В місті діють 4 творчі спілки, 3 театри, філармонія, цирк, 3 виставкові зали, краєзнавчий музей. Серед історичних пам'яток можна виділити палацово-парковий комплекс та княжий палац Паскевичів, собор Петра і Павла.

http://www.gorod.gomel.by/ 


 

Градець-Кралове

   Місто Градець Кралове розташоване у південно-західній частині Чеської Республіки, за 100 км від Праги. Перша літописна згадка про місто датується 1225 роком. Градець Кралове є центром Краловеградецького краю та округу Градець Кралове. Кількість населення складає 95,2 тис. жителів.
   Градець Кралове завжди був важливим торговим та промисловим центром. Основою місцевої економіки є промисловість. До найбільш розвинутих галузей належать легка (зокрема, виробництво музичних інструментів) та хімічна (виробництво фотоматеріалів, гумової продукції) промисловість, виробництво обладнання, транспортні перевезення, будівельна та харчова галузі.
   Місто є важливим освітнім центром. Основними вищими навчальними закладами є Градецькраловський університет та філіал Карлова університету у Празі (медичний та фармацевтичний факультети).
     У м. Градець Кралове регулярно відбуваються міжнародні культурно-мистецькі фестивалі, зокрема, театральний та джазовий. Основними історико-культурними пам’ятками є собор Святого Духа (14 ст.) та церква Св. Іоанна (поч. 18 ст.). Місто належить до найважливіших туристичних центрів Чехії.

http://www.hradeckralove.org/ 


 

 Меммінген

   Меммінген – німецьке місто, яке знаходиться у західній частині Баварії і відноситься до адміністративного округу Швабія. Перша літописна згадка про місто датована 1128 р.
   Населення сучасного Меммінгену складає 41,3 тис. мешканців, площа міста – 70,5 кв. км. Місто є важливим економічним центром, де працює 46 промислових підприємств із загальною кількістю працівників 7,6 тис. Основними галузями економіки Меммінгена є машинобудування, хімічна промисловість, промисловість пакувальних матеріалів, будівництво та сфера послуг. Меммінген також є важливим транспортно-логістичним центром.
   Місто є важливим осередком освіти. Тут працюють 7 середніх шкіл, 2 гімназії, вечірній університет, вище професійне училище, реальне училище, технікум, низка профтехучилищ, Меммінгенська вища школа. Насиченим є і культурне життя міста. Тут розміщений Швабський театр, театр малих форм, декілька музеїв та інші заклади культури. Активно розвиваються стосунки між Меммінгенським музичним колегіумом та Чернігівським хором імені Д.Бортнянського. Щороку урочисто відзначаються Свято дітей та День рибалки, щочотири роки відбуваються Валенштайнівські ігри.
     Основні туристичні принади міста знаходяться у його старій частині, що збереглася до наших днів. Зокрема, це збудовані у 11-12 століттях елементи міських укріплень.

http://www.memmingen.de/  

 Петах-Тіква

 Назва міста Петах-Тіква в перекладі з івриту означає «Врата надії». Місто засноване в 1878 році як сільськогосподарське поселення. Петах-Тіква розташована в центральному районі Ізраїлю на відстані 10 кілометрів від Тель-Авіву і вважається його північно-східним передмістям. Кількість населення в місті складає близько 220 тис мешканців.
        Петах-Тіква – другий за розміром в Ізраїлі промисловий центр. Основними видами промислового виробництва виступають текстильна, металообробна, деревообробна галузі а також виготовлення виробів з пластику й гуми та миловаріння. В індустріальних зонах Петах-Тікви розташовані штаб-квартири таких всесвітньовідомих виробників як Oracle Corporation, Kodak, IBM, Intel, тощо.
        Місто має найрозгалуженішу мережу закладів охорони здоров’я за показником по відношенню кількості населення до кількості лікарняних закладів. 
        Освітній сектор налічує 300 навчальних закладів різних рівнів, де навчаються близько 43000 учнів і студентів. В місті знаходяться 9 громадських бібліотек.
       Швидкісні потяги здійснюють сполучення між Петах-Тіквою і Тель-Авівом та іншим містами. Поряд з містом пролягають три основні транспортні артерії сухопутного сполучення Ізраїлю В місті досить розвинута мережа міського транспорту.

http://www.petah-tikva.muni.il/ Прілеп

Місто Прілеп розташоване на півдні країни у північній частині Пелагонійської рівнини, за 128 км. від столиці Македонії – Скоп’є.

Кількість населення сягає близько 65 тисяч мешканців, більшість із яких складають македонці (93 %). Площа міста дорівнює 1 675 км2. Місто розташоване в умовах помірно континентального клімату.

Завдяки розташуванню біля фортеці Сербського королевича Марко воно відоме як «місто під баштами Марко»

Прілеп є центром вирощування тютюну і виготовлення сигарет, видобутку білого мармуру, металообробки, обробки деревини, виготовлення текстилю та харчової промисловості. Серед крупних промислових підприємств – підприємство високих технологій "Mikrosam".

Тютюн є тут однією з традиційних культур. Багато світових виробників сигарет, таких як Marlboro, Camel і West, використовують тютюн, вирощений в м. Прілепі. Інститут тютюну, який був створений у місті, щоб виробляти нові види тютюнової продукції, став першим прикладом використання генетики в сільському господарстві на Балканах.

В місті функціонує Інститут старослов'янської культури, Музей старослов'янської культури, який з 1980 року набрав наукового характеру, Центр сучасного образотворчого мистецтва. В місті чимала кількість старовинних пам’яток, церква "Святого Миколая", "Св. Успенська" та інші. Прілеп відомий своїми монастирями "Св. Архангела Михаїла" та "Treskavec". На честь першого сучасного македонського драматурга в місті проводиться театральний фестиваль з однойменною назвою "Vojdan Chernodrinski".

 http://www.prilep.gov.mk/
        Огре

 

   Огре – адміністративний центр краю та району Латвійської Республіки. Статус міста отримав у 1928 р. Розташоване місто на березі р. Огре на залізничній гілці Рига – Москва.
   Зараз це місто з населенням 23,6 тис. жителів і площею 13,6 км2. У місті розвиваються такі галузі економіки як оптова та роздрібна торгівля, будівництво, текстильна та харчова промисловість, деревообробка, електротехнічне виробництво та металообробка.
   Міська влада стимулює залучення інвестицій в економіку міста. Обсяг прямих іноземних інвестицій складає 14,3 млн. євро. Основними країнами-інвесторами є Фінляндія, Норвегія, Швеція, Австрія, Нідерланди.
   Головний орган місцевого самоврядування – Огрська краєва дума. Керівником місцевого апарату виконавчої влади є мер.
     Основними історичними та архітектурними пам’ятками є міст через річку Огре, церкви православної, католицької та лютеранської конфесій, будинки кінця 19 ст.

http://www.ogre.lv/ 


 


 Тарнобжег

   Місто Тарнобжег (Республіка Польща) розташоване в північно-західній частині країни у Підкарпатському воєводстві. Центром воєводства є місто Жешув (72 км від Тарнобжега). Загальна площа міста складає 86 км2, кількість населення близько 51 тисяч осіб.
   Місто Тарнобжег лежить на річці Вісла і є одним із найголовніших центрів видобування сірки. Головним типом ґрунтів даної території є підзолисті ґрунти, більша частина яких засаджена лісами (сосни, дуби, берези).
   Основними галузями економіки є видобування і переробка сірки, електромашинна та машинна промисловість, виробництво будівельних матеріалів, металева промисловість.
   Головними органами місцевого самоврядування є Управління міста Тарнобжег, Тарнобжегська міська рада. Керівником місцевого апарату виконавчої влади є Президент міста.
   У місті Тарнобжег знаходяться, окрім середніх загальних шкіл, ліцеї, гімназії, технікуми (середня освіта) а також декілька вищих навчальних закладів, зокрема філіал Вищої школи торгівлі в Кельцах.
   Основними історико-культурними пам’ятками є Монастир домініканців кін. XVII ст., старовинна синагога.
     Містами-партнерами є місто Чернігів (Україна) та місто Банська Бистриця (Словаччина).

http://www.tarnobrzeg.pl/


Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: [email protected]
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.