Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
11 липня 2006 р.

Про порядок видачі дозволів на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг у м. Чернігові

Про порядок видачі дозволів на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг у м. Чернігові

   З метою спрощення механізму видачі дозволів на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг, відповідно до Законів України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про систему оподаткування», Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори», керуючись ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради вирішив:

   1. Затвердити Положення про порядок видачі дозволів на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг у м. Чернігові згідно з додатком 1.

   2. Затвердити форми бланків дозволів на розміщення об’єкта торгівлі та сфери послуг згідно з додатками 2, 3, 4.

   3. Рішення виконавчого комітету від 17 лютого 2003 року № 31 «Про порядок видачі дозволу на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг» визнати таким, що втратило чинність.

   4. Комунальному підприємству «Редакція Чернігівської міської газети «Чернігівські відомості» (Мокроусова І.М.) у десятиденний термін оприлюднити це рішення.

   5. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника міського голови Кокотя В.О.

Секретар міської ради В.В.Голець

Заступник міського голови – Л.В.Сенченко
керуючий справами виконкому


Додаток 1
до рішення виконкому
міської ради
від “___”___________2006 р.

Положення про порядок видачі дозволів на  розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг у м. Чернігові

   1. Загальні положення

   1.1. Положення розроблене згідно з Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», ст. ст. 17, 18 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори», ст. ст. 3, 15 Закону України «Про систему оподаткування» та визначає порядок видачі дозволів на розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг суб’єктам господарювання та порядок його скасування.

   1.2. Визначення термінів.
Об’єкт торгівлі – це майновий комплекс, який займає окрему капітальну споруду або який розміщено в спеціально призначеному та обладнаному для торгівлі приміщенні іншої капітальної або некапітальної споруди та має приміщення для провадження торговельної діяльності.


   До об’єктів торгівлі відносяться:

- стаціонарні обєкти торгівлі - магазини всіх типів, торговельні центри, торговельні павільйони, кіоски, стаціонарні малі архітектурні форми, оптові бази, склади-магазини, об’єкти ресторанного господарства тощо;
- об’єкти дрібнороздрібної торгової мережі (крім стаціонарних об’єктів) – пересувні (переносні) малі архітектурні форми – торгівельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, ємність, торговий автомат, інші пристрої для сезонної роздрібної торгівлі та іншої підприємницької діяльності тощо.
   До об’єктів сфери послуг відносяться: перукарні, станції технічного обслуговування, стоматологічні кабінети, гральні зали, бібліотеки, ательє і майстерні з пошиття та ремонту одягу, інші об’єкти, призначені для надання послуг відповідно до Класифікації видів економічної діяльності (КВЕД), затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 26 грудня 2005 р. № 375 «Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2005»

   1.3. Дозвіл на розміщення обєкта торгівлі та сфери послуг (далі - дозвіл) є обов’язковим документом для всіх суб’єктів господарювання (юридичних і фізичних осіб), що здійснюють торгівлю, надають послуги і дає право цьому суб′єкту на розміщення відповідного об’єкта торгівлі та сфери послуг (далі – об′єкта господарювання).

   1.4. Дія Положення не поширюється на субєктів господарювання, що здійснюють торговельну діяльність на ринках міста, за умови сплати ними ринкового збору.

   1.5. Суб’єктам господарювання, що здійснюють торгівлю, діяльність у сфері послуг у спеціально відведених для цього місцях (стаціонарних об′єктах) та користуються відповідними приміщеннями (земельними ділянками) на підставі договорів оренди чи інших договорів користування майном (земельними ділянками), дозвіл видається на термін дії цих договорів. 

   1.6. Суб’єктам господарювання, що здійснюють торгівлю, діяльність у сфері послуг у спеціально відведених для цього місцях (стаціонарних об’єктах) та користуються відповідними приміщеннями (земельними ділянками) на підставі права власності (земельними ділянками – також на праві постійного користування), дозвіл видається безстроково. У разі зміни власника (користувача) цього приміщення (земельної ділянки) дозвіл втрачає свою чинність.

   1.7. Дозвіл на розміщення об’єктів дрібнороздрібної торгової мережі видається на весняно-літній період, термін якого встановлюється рішенням виконавчого комітету міської ради, або на час проведення загальноміських заходів, виставок-продаж, ярмарок тощо. 

   1.8. Після закінчення строку дії дозволу на розміщення об’єкта торгівлі та сфери послуг строк дії цього дозволу може бути продовжений.


   2. Порядок оформлення та видачі дозволів на розміщення стаціонарних об’єктів торгівлі 

   2.1. Для одержання дозволу на розміщення стаціонарного об’єкта торгівлі суб’єкт господарювання безпосередньо або через адміністратора подає до управління торгівлі та послуг Чернігівської міської ради письмову заяву встановленої форми та належним чином оформлені копії таких документів:

- свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта господарювання;
- документа, який засвідчує право власності на об’єкт або право користування ним (витяг з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно та їх обмежень, договір оренди, лізингу, договір позички, купівлі-продажу та інше);
- акта державної приймальної комісії про прийняття об’єкта в експлуатацію або позитивного висновку державної санітарно- епідеміологічної експертизи, дозволу на початок роботи (оренду) об’єкта, виданого органами державного пожежного нагляду суб’єкту господарювання (заявнику) або власнику (орендодавцю) відповідного приміщення;
- дозволу управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради (далі – управління архітектури та містобудування) на розміщення стаціонарної малої архітектурної форми (для малих архітектурних форм);
- платіжного документа про сплату збору за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг або документу, що звільняє заявника від сплати цього збору.

   2.2. Дозвіл підписується начальником управління торгівлі та послуг Чернігівської міської ради (далі - управління), а в разі його відсутності - його заступником. Інформація про виданий дозвіл заноситься до комп’ютерної бази даних управління.

   2.3. Для продовження строку дії дозволу на розміщення стаціонарного об’єкта торгівлі суб’єкт господарювання безпосередньо або через адміністратора подає до управління письмову заяву встановленої форми та належним чином оформлену копію документу, який засвідчує право власності на об’єкт або право користування ним (витяг з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно та їх обмежень, договір оренди, лізингу, договір позички, купівлі-продажу та інше).

   3. Порядок оформлення та видачі дозволу на розміщення об’єктів дрібнороздрібної торгової мережі

   3.1. Для одержання дозволу на розміщення об’єкта пересувної (переносної) дрібнороздрібної торгової мережі суб’єкт господарювання безпосередньо або через адміністратора подає до управління письмову заяву встановленої форми та належним чином оформлені копії таких документів:
- свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємництва;
- договору про вивіз сміття, укладеного між суб’єктом господарювання (заявником) з підприємствами, установами та організаціями, що займаються збиранням, обробленням та утилізацією відходів;
- асортиментного переліку, погодженого у встановленому законом порядку;
- погодження з управлінням архітектури та містобудування на розміщення малої архітектурної форми;
- погодження з органами державної автомобільної інспекції;
- погодження з органами державного пожежного нагляду (в разі підключення до електромережі обладнання, що використовується для здійснення торгівлі);
- платіжного документа про сплату збору за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг або документа, що звільняє заявника від сплати цього збору.

   3.2. Для видачі дозволу для здійснення пересувної (переносної) торгівлі під час проведення загальноміських заходів, виставок-продаж, ярмарок і т.п. суб’єкт господарювання безпосередньо або через адміністратора подає до управління письмову заяву встановленої форми та належним чином оформлені копії таких документів:
- свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта господарювання;
- асортиментного переліку, погодженого у встановленому законом порядку;
- платіжного документа про сплату збору за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг або документа, що звільняє заявника від сплати цього збору.

   4. Порядок видачі дозволів на розміщення об’єктів сфери послуг

   4.1. Для одержання дозволу на розміщення об’єкта з надання послуг, які пов’язані з виконанням різноманітних ремонтних робіт, виготовленням за індивідуальними замовленнями особистих речей та предметів господарського призначення, наданням послуг, пов’язаних з доглядом за тілом людини (у тому числі послуги перукарень), надання послуг з виконання фоторобіт, послуг у сфері грального бізнесу, комп′ютерних послуг суб’єкт господарювання безпосередньо або через адміністратора подає до управління письмову заяву встановленої форми та належним чином оформлені копії таких документів:
- свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта господарювання;
- документа, який засвідчує право власності на об’єкт або право користування ним (витяг з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно та їх обмежень, договір оренди, лізингу, договір позички, купівлі-продажу та інше);
- акта державної приймальної комісії про прийняття об’єкту в експлуатацію або висновка державної санітарно-епідеміологічної експертизи та дозволу на початок роботи (оренду) об’єкта, виданого органами державного пожежного нагляду субєкту господарювання (заявнику) або власнику (орендодавцю) відповідного приміщення;
- дозволу управління архітектури та містобудування на розміщення стаціонарної малої архітектурної форми (для малих архітектурних форм);
- платіжного документа про сплату збору за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг або документа, що звільняє замовника від сплати цього збору.

   4.2. Для одержання дозволу на розміщення об’єкта з надання інших, не зазначених в п. 4.1 цього рішення, послуг суб’єкт господарювання безпосередньо або через адміністратора подає до управління письмову заяву встановленої форми та належним чином оформлені копії таких документів:
- свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта господарювання;
- документа, який засвідчує право власності на об’єкт або право користування ним (витяг з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно та їх обмежень, договір оренди, лізингу, договір позички, купівлі-продажу та інше);
- платіжного документа про сплату збору за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг або документа, що звільняє заявника від сплати цього збору.

   4.3. Для продовження строку дії дозволу на розміщення об’єкта сфери послуг суб’єкт господарювання безпосередньо або через адміністратора подає до управління письмову заяву встановленої форми та належним чином оформлену копію документа, який засвідчує право власності на об’єкт або право користування ним (витяг з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно та їх обмежень, договір оренди, лізингу, договір позички, купівлі-продажу та інше) та платіжного документа про сплату збору за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг або документа, що звільняє від його сплати.

   5. Порядок розгляду заяв суб’єктів господарювання про отримання дозволів на розміщення об′єктів торгівлі та сфери послуг

   5.1. Заяви суб’єктів господарювання про отримання дозволів на розміщення об′єктів торгівлі та сфери послуг реєструються в комп’ютерній базі управління.

   5.2. Управління протягом п’яти робочих днів від дати одержання від адміністратора або суб’єкта господарювання заяви та зазначених у цьому Положенні документів приймає рішення про видачу або відмову у видачі дозволу на розміщення об′єктів торгівлі та сфери послуг суб’єкту господарювання. 

   5.3. Підставами для відмови у видачі дозволу на розміщення об′єкту торгівлі та сфери послуг суб′єкту господарювання є подання документів не в повному обсязі, як це передбачено Положенням.

   5.4. Відповідальність за достовірність наданих документів несе суб’єкт господарювання.


   6. Порядок встановлення та скасування режиму роботи підприємств торгівлі та сфери послуг у нічний час

   6.1. Нічний час – проміжок часу з 22.00 години до 8.00 години.

   6.2. Для встановлення режиму роботи підприємств торгівлі та сфери послуг у нічний час суб’єкт господарювання подає до управління заяву встановленої форми. Подані заяви розглядаються комісією з розгляду заяв на встановлення та скасування режимів роботи підприємств торгівлі та сфери послуг у нічний час, положення про яку та її склад затверджується рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради. 

   6.3. Комісія з розгляду заяв на встановлення та скасування режимів роботи підприємств торгівлі та сфери послуг у нічний час збирається у міру необхідності, але не менше одного разу на квартал.

   6.4. Режим роботи підприємств торгівлі та сфери послуг у нічний час встановлюється управлінням за рекомендацією комісії з розгляду заяв на встановлення та скасування нічних режимів роботи підприємств торгівлі та сфери послуг у нічний час.

   6.5. Скасування режиму роботи підприємств торгівлі та сфери послуг в нічний час здійснюється за мотивованим висновком комісії з розгляду заяв на встановлення та скасування режимів роботи підприємств торгівлі та сфери послуг у нічний час на підставі рішення виконавчого комітету міської ради за систематичні порушення суб’єктом господарювання встановленого режиму роботи, вимог нормативно-правових актів щодо додержання режиму тиші, санітарно-гігієнічних норм, порядку здійснення господарської діяльності, а також у тому разі, якщо відбувається погіршення стану правопорядку, благоустрою, виникають інші негативні наслідки, пов’язані з діяльністю суб’єкта у нічний час.

   6.6. Режим роботи у нічний час вважається скасованим з моменту прийняття відповідного рішення виконавчого комітету міської ради.

   7. Порядок скасування дозволу на розміщення об’єкта торгівлі та сфери послуг

   7.1. У випадку зміни виду діяльності суб′єктом господарювання дозвіл на розміщення об’єкта торгівлі чи сфери послуг втрачає чинність.

   7.2. У разі систематичного порушення правил здійснення господарської діяльності, режиму роботи, санітарних норм, інших вимог чинного законодавства суб’єктом господарювання під час використання об’єкту виданий йому дозвіл на розміщення об′єктів торгівлі та сфери послуг може бути скасовано.

   7.3. Скасування дії дозволу на розміщення об’єкта торгівлі та сфери послуг здійснюється рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради у випадку систематичного порушення суб′єктами господарювання чинного законодавства у сфері торгівлі (послуг), що підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення та прийнятими на їх підставі постановами (рішеннями) органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення.

   7.4. Дозвіл на розміщення об’єкта торгівлі чи сфери послуг втрачає чинність з моменту прийняття відповідного рішення виконавчого комітету міської ради.

Секретар міської ради В.В. Голець

Заступник міського голови – Л.В.Сенченко
керуючий справами виконкому


Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!