Четвер 28 травня 2020 р. 04:35 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

ДПІ інформує

Законом України від 19.02.09 р. № 1027-VI «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за несвоєчасну виплату або безпідставну невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших встановлених законом виплат», посилено відповідальність за затримку виплат зарплати.

З моменту набрання чинності Законом (опублікований у газеті «Урядовий кур’єр», № 43 за 11.03.09 р.) збільшено розмір адмінштрафу у 2 рази, що накладається на посадових осіб підприємств та фізичних осіб – підприємців за порушення встановлених термінів виплат заробітної плати.

Відтепер, з 11 березня 2009 року згідно з ч.1 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення адмінштраф накладається у розмірі від 510 до 1700 грн.

Також звертаємо увагу на те, що зазначеними змінами посилено кримінальну відповідальність за безпідставну затримку виплати заробітної плати більше ніж на 1 місяць, вчинену умисно керівником підприємства чи фізичною особою – підприємцем (раніше підприємця не було названо як суб’єкта такого злочину).

За це загрожує штраф від 8500 до 17000 грн. або виправні роботи строком до двох років, або позбавлення волі строком до двох років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком до трьох років.

Нецільове витрачання коштів, призначених для таких виплат, карається штрафом від 17000 до 25500 грн. або обмеженням волі строком до трьох років, або позбавленням волі строком до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади, або займатися певною діяльністю строком до трьох років.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи та
звернень громадян ДПІ у м. Чернігові