Четвер 28 травня 2020 р. 17:15 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

ДПІ інформує

Дохід від продажу вирощеної  на присадибній ділянці продукції не оподатковується за наявності довідки 3-ДФ

Літній період - час продажу сільгосппродукції. На запитання, чи оподатковується дохід від продажу вирощеної селянами продукції рослинництва, відповіла заступник начальника  управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Чернігівській області Н.Кузнецова.

Відповідно до положень статті 165 Податкового кодексу України не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, яка вирощена, безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України. Кодекс передбачає дотримання певних умов застосування такої пільги, які передбачені у пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.

У разі продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подавати податковому агенту копію Довідки за формою № 3ДФпро наявність у фізичної особи земельних ділянок. Така довідка безоплатно видаєтьсяособисто власнику сільськогосподарської продукції сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку, якщо сільськогосподарська продукція вирощенабезпосередньо фізичною особою на земельних ділянках,сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари.

Таким чином, якщо продавець сільгосппродукції надав підприємству чи фізичній особі-підприємцю, які є податковим агентом, копію чинної довідки, і дані цього документа свідчать про наявність у такої фізичної особи права на застосування зазначеної вище пільги, то покупець не утримує податок з доходів, що виплачується за сільськогосподарську продукцію.

Якщо розміри земельних ділянок перевищують норми, встановлені Земельним кодексом України, то такі доходи включаються платником податку до загального річного оподатковуваного доходу, підлягають відображенню у декларації про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року та оподатковуються за ставкою 18%.