Неділя 05 квітня 2020 р. 01:06 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

ДПІ інформує

З 1 липня 2018 року запроваджено нові зразки марок акцизного податку для тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва

За інформацією ДФС України, нововведення не стосуватимуться маркування сигарет з фільтром та без фільтра, а також цигарок. Тобто даними марками будуть маркуватися сигарили, сигари, тютюн кальянний, жувальний тощо.

Тепер розпізнати тютюнові вироби за видами можна буде наступним чином:

- тютюнові вироби вітчизняного виробництва (сигарети з фільтром та сигарети без фільтра, цигарки) маркуватимуться маркою акцизного податку виготовленою у зеленій кольоровій гамі;

- імпортного виробництва (сигарети з фільтром та сигарети без фільтра, цигарки) – у синій;

- тютюнові виробів вітчизняного виробництва (інші тютюнові вироби – сигари, сигарили, тютюн кальяний, жувальний тощо) – помаранчевій;

- імпортного виробництва – бордовій.

Введення марок нового зразка дасть змогу уникнути маніпулювання з наклейкою марок акцизного податку призначених для одного виду тютюнових виробів (сигари, сигарили) на інші, з більшою ставкою податку (сигарети).

Закуплені до 1 липня 2018  суб’єктами господарювання марки попереднього зразка застосовуватимуться у виробництві до їх повного використання. А марковані такими марками тютюнові вироби знаходитимуться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання.

Тютюнові вироби (крім сигарет з фільтром та без фільтра, цигарок), марковані марками попереднього зразка, які виготовлені до 1 липня 2018 року  допускаються до митного оформлення та перебуватимуть в обігу до їх повної реалізації.