Неділя 29 березня 2020 р. 23:50 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

ДПІ інформує

Щодо обов’язку подання звіту про контрольовані операції

За інформацією управління аудиту ГУ ДФС у Чернігівській області, в ході проведення документальної планової перевірки встановлено, що платник податків здійснював  господарські операції з експорту товарів пов’язаній особі-нерезиденту, де одна і та сама  фізична особа опосередковано, тобто через родича, володіє 99 відсотками корпоративних прав українського підприємства. Отже, відповідно до  підпункту а) п.п 39.2.1.1 п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу ці операції є контрольованими. Підпунктом 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 Податкового Кодексу України  (далі – Кодекс) встановлено, що платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції (далі – КО), зобов’язані подавати звіт про контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, до 1 травня року, що настає за звітним за 2015 рік та до 01 жовтня що настає за звітним за 2016 рік, засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Станом на 26.03.2018 року платник податків звіт про КО за 2015 та 2016 роки до ДФС України не подавав.А отже, контролюючим органом, відповідно до норм, визначених п. 120.3 ст. 120 Кодексу, застосовано штрафні санкції в сумі  майже 779 тис грн. за   неподання звітів за 2015-2016 роки.

Управління аудиту ГУ ДФС у Чернігівській області звертає увагу платників податків, що відповідно до п. 120.3 ст. 120 Податкового Кодексу України  неподання платником податків звіту про контрольовані операції (уточнюючого звіту) тягне за собою накладення штрафу, що становить 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року.