Вівторок 07 квітня 2020 р. 09:18 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Чернігівська міська виконавча дирекція є найбільшим структурним підрозділом обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, основною функцією якого є надання матеріального забезпечення працюючим громадянам у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, вагітністю та пологами, похованням.

Станом на 1 квітня 2016 року в дирекції обліковується 8364 підприємств, установ, організацій, 3330 фізичних осіб-підприємців, що використовують найману працю на умовах трудового договору та 10945 самозайнятих фізичних осіб-підприємців.

Кожен працюючий, із заробітної плати якого сплачується єдиний соціальний внесок, має право на отримання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду.

З метою надання гарантованих державою соціальних допомог застрахованим особам, дирекцією за звітний період прийнято та опрацьовано 2344 заяв-розрахунків, фінансування по яких здійснено в повному обсязі. Слід відмітити, що фінансування Фондом надається до 4-5 робочих днів від моменту подання заяви-розрахунку, попри передбачені законодавством 10 днів.

Загалом, витратна частина Тимчасового розпису становить 14,4 млн. грн., або 103,4% запланованих асигнувань і включає витрати на виплату допомог: по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, на поховання, на виплату допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; на проведення заходів організаційно-управлінських та по виконанню обов'язків страховика.

Однією із найбільш витратних статей (понад 71 %) є оплата листків непрацездатності у зв’язку з хворобою працюючих, на яку в поточному періоді спрямовано 10,3 млн. грн., або 107,4% до плану.

Порівняно з аналогічним періодом минулого року збільшилося фінансування на виплату допомоги по вагітності та пологах на 117 тис. грн. Сума перерахованого матеріального забезпечення склала 3,7 млн. грн.

Не залишились без уваги і страхувальники, які звернулися за виплатою допомоги на поховання застрахованих осіб працездатного віку. З початку року на надання таких виплат спрямовано 52,8 тис. грн., що становить 95,7% до запланованих.

Доходна частина наповнена за рахунок статті “Інші надходження” на 197,5 тис. грн., що більш ніж у 4 рази вище запланованого показника.

Незважаючи на те, що нині Фонд працює в умовах реорганізації, дирекцією виконується своєчасне та в повному обсязі забезпечення всіх застрахованих осіб державними соціальними гарантіями.

Чернігівська міська виконавча дирекція
обласного відділення Фонду соціального