Неділя 05 квітня 2020 р. 00:04 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Про поділ путівок на санаторно-курортне лікування, придбаних за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Порядком отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.2011 № 12 передбачено, що комісією (уповноваженим) із соціального страхування приймається рішення про поділ путівки для спільного санаторно-курортного лікування застрахованої особи та члена її сім'ї, що працює (дружини або чоловіка, які перебувають у шлюбі), у тому числі на іншому підприємстві (застрахованої особи), або її дитини віком від 4 до 18 років, застрахованої особи та члена її сім'ї, який навчається у вищому навчальному закладі з денною формою навчання, а також для двох застрахованих осіб, що працюють на одному підприємстві, за умови попереднього отримання письмового погодження адміністрації санаторно-курортного закладу і терміну лікування кожної особи не менше 12 діб.

На думку Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності такий поділ санаторних путівок для лікування в умовах спеціалізованих оздоровниць не відповідає положенням наказу Міністерства охорони здоров'я України від 06.02.2008 № 56 „Про затвердження клінічних протоколів санаторно-курортного лікування в санаторно-курортних закладах (крім туберкульозного профілю) для дорослого населення" з точки зору медичних показань.

Оскільки, відповідно до вимог лікувально-відновлювальних процесів передбачено комплекс медичних заходів до складу яких входять як лікувальні процедури, так і кліматично залежні заходи, що базуються на певному періоді часу, а саме: 18, 21, 24 дні.

Поділ путівок не гарантує і не забезпечує нормативного лікувально-відновлювального процесу, і саме тому не може бути прийнятним під час здійснення оздоровчого процесу застрахованих осіб та членів їх сімей за рахунок коштів Фонду.

Просимо комісіям (уповноваженим) із соціального страхування при видачі та використанні путівок, придбаних за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності керуватись даною інформацією.