Понеділок 25 травня 2020 р. 07:51 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

СОЦӀАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ - НАДӀЙНИЙ ЗАХИСТ ӀНВАЛӀДӀВ ВӀД ТРУДОВОГО КАЛӀЦТВА

Будь-яка людина, здорова чи хвора, потребує турботи і уваги, а людина з обмеженими фізичними можливостями потребує їх набагато більше. Як відомо, ступінь цивілізованості суспільства визначається здатністю держави турбуватися про людей з особливими потребами. Окремого піклування, підтримки і допомоги потребують ті громадяни, які стали інвалідами внаслідок виробничої травми або професійного захворювання. Адже такі ушкодження здоров’я заподіяні в процесі трудової діяльності. Важливу роль у справі соціального захисту інвалідів праці відіграє Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Заходи, які здійснюються Фондом, насамперед передбачають медико- соціальну реабілітацію, ефективне лікування у лікувально-профілактичних закладах, забезпечення медикаментами, засобами реабілітації, а також виплату щомісячного відшкодування втраченого заробітку громадянина, потерпілого на виробництві.

На сьогодні у відділенні виконавчої дирекції Фонду в м. Чернігові на обліку перебуває 1440 потерпілих на виробництві, у тому числі 666 інвалідів праці, з яких 22 - інваліди I групи, 183 - інваліди II групи та 461 - інваліди III групи.

За кожною статистичною одиницею - жива людина зі своїм нелегким життям, проблемами, сподіваннями. Особливої уваги потребують ті, хто не лише постраждав на виробництві, отримавши травму або професійне захворювання, але й змушений залишити рідну домівку, виїхавши із зони проведення АТО. Протягом останніх 2 років до відділення за отриманням належних виплат звернулось 125 вимушених переселенців.

Багато непростих задач необхідно було вирішувати керівництву Фонду та працівникам відділення, щоб забезпечити своєчасно і в повному обсязі надання всіх страхових виплат та медико-соціальних послуг, що гарантує держава, адже у більшості таких громадян не збереглись документи, які підтверджують право на виплати.

Так, у серпні 2014 року до відділення звернувся Носов В.А. На підставі електронного витягу з бази даних «Реєстр потерпілих» йому було призначено фінансування витрат на побутове обслуговування, щомісячні страхові виплати, індексацію страхових виплат відповідно до законодавства. За час перебування на обліку у нашому відділенні Носов В.А. двічі забезпечувався безкоштовною путівкою на санаторно-курортне лікування - у жовтні 2014 року та у серпні 2016 року. Також у квітні 2015 року йому виплачено всю заборгованість по страхових виплатах за 2014 рік, які нараховувались, але не виплачені у робочих органах Фонду Луганської області. I так оперативно та без зволікань вирішуються питання по кожному потерпілому, який звернувся до нас зі своєю бідою.

Загалом цього року відділенням Фонду в м. Чернігові забезпечено безкоштовними путівками для санаторно-курортного лікування 32 інваліди, з них 4 переселенці. Понесені інвалідом витрати на проїзд до санаторно- курортного закладу і назад також відшкодовуються Фондом.

За 10 місяців 2016 року відділенням Фонду в м. Чернігові проведено страхових виплат на загальну суму понад 15 млн. 518 тис. грн, з них виплачено переселенцям 1 млн. 948 тис. грн. Профінансовано витрат на медико-соціальну допомогу 724,5 тис. грн, в тому числі 23,4 тис. грн. переселенцям.

Всім інвалідам I групи, крім щомісячної страхової виплати та пенсії, відділенням Фонду щомісяця проводиться перерахування коштів на постійний сторонній догляд та побутове обслуговування, а окремі інваліди цієї категорії додатково, за визначенням медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), щомісячно отримують від Фонду кошти на спеціальний медичний догляд у розмірі мінімальної заробітної плати.

19 інвалідів, яким за висновком МСЕК визначено потребу у протезуванні, були направлені до протезних підприємств та забезпечені протезно-ортопедичними виробами за рахунок коштів Фонду.

Є ще один напрямок роботи, якому приділяється велика увага. Це організація Всеукраїнської спартакіади серед інвалідів праці «Сила духу». Вона проводиться з метою підтримки у потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань цілеспрямованості у подоланні особистих фізичних меж, реабілітації засобами фізичної культури і спорту для подальшої адаптації у суспільство, а головне - позитивні емоції та спілкування.

3 великим задоволенням та ентузіазмом беруть участь і потерпілі, які переїхали із зони АТО. Так, у 2015 році Віктор Л., виборовши 1 місце у відбіркових змаганнях, брав участь у складі команди на Всеукраїнській спартакіаді в м. Ужгороді, де посів почесне 10 та 13 місця з дартсу (положення сидячи та стоячи) з 24 можливих.

Користуючись нагодою, бажаємо всім нашим підопічним життєвої сили, енергії та оптимізму, щастя та успіхів в усіх починаннях.

Також висловлюємо вдячність активу Чернігівської міської громадської організації «Союз інвалідів від трудового каліцтва та професійного захворювання» за тісну співпрацю та допомогу у вирішенні проблемних питань соціального захисту інвалідів праці.

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Чернігові з нагоди Міжнародного дня інвалідів 1 грудня 2016 року провело День відкритих дверей та пряму телефонну лінію з питань діяльності Фонду: призначення страхових виплат; медичного обслуговування; санаторно-курортного оздоровлення; реабілітації потерпілих на виробництві, а також віднесення страхувальників до класу професійного ризику; організації профілактики нещасних випадків на виробництві.

Адреса відділення: вул. Шевченка, 5, м. Чернігів, 14000.