Понеділок 25 травня 2020 р. 06:52 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Як оплатити листок непрацездатності у разі встановлення інвалідності?

Особливістю оплати листка непрацездатності з позначкою про встановлення групи інвалідності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, є те, що допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується Фондом починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період, але до встановлення медико-соціальною експертною комісією (далі - МСЕК) інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності) незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності (ст. 22 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування").

Листок непрацездатності, який є підставою для призначення матеріального забезпечення, має бути заповнений так, як це передбачає Інструкція про порядок заповнення листка непрацездатності, а саме: з обов’язковим зазначенням у графі "Висновок МСЕК" дати встановлення інвалідності, яка повинна збігатися  з  днем надходження  (реєстрації) документів у МСЕК.  Цією датою закривається лікарняний у разі визнання хворого інвалідом.

Таким чином, день встановлення інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності) оплаті за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності не підлягає.

Чернігівська міська виконавча дирекція обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності