Неділя 05 квітня 2020 р. 00:59 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Міський фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Наразі чимало підприємств запроваджують для своїх працівниківроботу на умовах неповного робочого часу(дня або тижня). Як обраховувати допомогу по тимчасовій непрацездатності внаслідок їх захворювання?

Нагадаємо, що підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (ст. 31 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 № 1105).

Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України 13.11.2001 № 455 встановлено,  що листок непрацездатності у разі захворювання чи травми видається на весь період тимчасової непрацездатності, до її відновлення або до встановлення групи інвалідності медико-соціальною експертною комісією та обраховується в календарних днях.

З 04.07.2015 Кабінетом Міністрів України ухвалено у новій редакції Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

За новими правилами сума допомоги по тимчасовій непрацездатності обчислюється шляхом множення суми денної виплати  на кількість календарних днів, що підлягають оплаті.

З огляду на це, оплаті підлягають усі календарні дні визначені листком непрацездатності, незважаючи на те, що на період тимчасової непрацездатності працівника припадають святкові та неробочі дні, у тому числі  через встановлення неповного робочого часу.

 
Чернігівська міська виконавча дирекція
обласного відділення Фонду соціального
страхування з тимчасової втрати
працездатності

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.