13 серпня 2016 р.

Оприлюднено проект змін до Податкового кодексу

Розглянемо основні пропозиції станом на 9 серпня 2016 р.

·               Законодавчо закріплено поняття електронного кабінету платника податків.

·               Зі ст. 41 виключено норму про те, що у складі контролюючих органів (ДФС) діють підрозділи податкової міліції. Натомість ст. 19-2 передбачено: до функцій центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної фінансової політики в частині забезпечення формування та реалізації податкової та митної політики (Мінфіну), належить забезпечення виконання функцій та повноважень, покладених на підрозділи фінансової поліції.

·               Платники податків зобов’язані зберігати документи не менш як 1095 днів, а при здійсненні контрольованих операцій – не менш як 2555 днів з дня подання податкової звітності.

·               Консультації, крім узагальнюючих, ДФС надає усно, Мінфін – у письмовій або електронній формі.

·               Бази даних переносяться з ДФС у Мінфін.

·               Термін проведення камеральної перевірки обмежено 30 календарними днями після граничного строку подання податкової декларації.

·               План-графік перевірок оприлюднюється на сайті Мінфіну.

·               Про проведення позапланової перевірки попереджатимуть не за 10, а за 15 робочих днів.

·               З 1 до 2 робочих днів збільшено строк надання документів контролюючим органам великими платниками.

·               З 5 до 7 робочих днів збільшено термін розгляду органами ДФС податкових апеляцій.

·               Запроваджено новий розмір штрафу: 50% від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну їх реєстрації в ЄРПН від 180 до 365 календарних днів.

·               Сам термін реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН збільшується зі 180 до 365 днів.

·               Податок на прибуток залишається в нинішньому вигляді зі ставкою 18%.

·               Для розрахунку амортизації вартість ОЗ та нематеріальних активів береться без урахування їх переоцінки (уцінки, дооцінки).

·               Запроваджується нова ставка ПДФО для осіб, які займаються індивідуальною діяльністю без реєстрації підприємцем, – 10% мінімальної зарплати.

·               Відповідно з’являється нова категорія платників – фізособи, які займаються індивідуальною діяльністю без реєстрації підприємцем з річним обсягом доходу до 250 розмірів МЗП, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. (Якщо з 1 січня 2017 р. «мінімалка» становитиме 1600 грн., то це 400 тис. грн.). Аналог спрощенців, що перебувають на першій групі.

·               Збільшується граничний розмір добових за кожен день закордонного відрядження – з 0,75 МЗП до 40 євро.

·               Додано низку позицій щодо невключення до складу витрат підприємця: витрат, не пов’язаних з діяльністю самозайнятої особи; витрат на придбання, самостійне виготовлення основних засобів; сум ПДВ тощо.

·               Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ знов буде один замість наявних двох.

·               Ставки акцизного податку для алкогольної та тютюнової продукції залишаються без змін.

·               Зі складу об’єктів оподаткування податком на майно планується виключити господарські (присадибні) будівлі, або так звані гаражі-склади-сараї.

·               Перелік авто, які підпадають під оподаткування транспортним податком, розміщується до 1 лютого податкового (звітного) року на сайті Мінфіну.

·               Платниками земельного податку визначено не «землекористувачів», а «постійних землекористувачів».

·               Мобілізовані працівники, так само, як і ті, що перебувають у декретних відпустках, не враховуються при розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку.

Наразі на сайті Мінфіну з'явився текст проекту Закону та пояснювальна записка до нього.

Детальніше тут:

По матеріалам: Вісник податкової служби