15 червня 2016 р.

До уваги громадян - власників та землекористувачів земельних ділянок: сплачуємо земельний податок

До уваги громадян - власників та землекористувачів

земельних ділянок: сплачуємо земельний податок

Чернігівська ОДПІ звертає увагу громадян на те, що відповідно до п. 57.5 ст. 57 Податкового кодексу України фізичні особи - платники податків повинні сплачувати податки і збори, що встановлені Кодексом, через установи банків та поштові відділення.

Разом з тим, п. 287.5 ст. 287 Кодексу встановлено, що фізичними особами у сільській та селищній місцевості земельний податок може сплачуватися через каси сільських (селищних) рад або рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про приймання податкових платежів. Форма квитанції встановлюється у порядку, передбаченому ст. 46 Кодексом.

Форму квитанції про прийняття податків і зборів, що може використовуватись фізичними особами у сільській (селищній) місцевості для сплати податків і зборів, у тому числі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, через каси сільських (селищних) рад, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 р. №714 «Про затвердження форми Квитанції про прийняття податків і зборів».

Як нагадала завідувач сектору адміністрування майнових податків і зборів з фізичних осіб Чернігівської ОДПІ Олена Березовська, згідно з п.286.5 ст.286 Кодексу нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку, а сплачується такий податок фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Громадянам слід мати на увазі - якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у розмірах, встановлених ст.126 Кодексу. Крім того, на суму несвоєчасно сплаченого податкового зобов’язання з плати за землю нараховується пеня у порядку, визначеному ст.129 Кодексу.

Чернігівська ОДПІ