21 квітня 2016 р.

Увага! Зміни до Порядку обліку платників ЄСВ

ДПІ у м. Чернігові інформує платників податків про набрання  чинності з 15.04.2016 р. наказу Міністерства фінансів України від 03.03.2016 р. № 308 «Про затвердження змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників».

Як пояснив начальник управління обслуговування платників ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області Ігор Чеботар, зазначений  Наказ  № 308 затвердив зміни до:

- Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 р. №1162 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції 03.12.2014 р. за №1553/26330;

- Положення про реєстр страхувальників, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 р. №1162 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції 03.12.2014 р. за №1554/26331.

Серед головних змін - виключено положення щодо порядку надання відомостей про клас профризику виробництва; виключені норми, за якими контролюючі органи формували та направляли платникам єдиного внеску довідку про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ (N 3-ЄСВ) або рішення про відмову в її видачі (N 4-ЄСВ).

Окрім цього, у новій редакції викладені Додаток 2 «Повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску (Форма №2-ЄСВ)» та Додаток 3«Відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску (форма №11-ЄСВ)» до Порядку.

Водночас виключено положення та додатки, відповідно до яких контролюючі органи формували та направляли:

- до Єдиного державного реєстру повідомлення про наявність боргу зі сплати єдиного внеску та про неможливість проведення процедури державної реєстрації припинення юридичної особи (ф.№5-ЄСВ) та повідомлення про відкликання заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи (ф.№6-ЄСВ);

- платникам єдиного внеску довідку про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску (ф.№3-ЄСВ) або рішення про відмову у видачі довідки про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску (ф.№ 4-ЄСВ).

Також змінами оновлено Повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску (форма №2-ЄСВ) та Відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску (форма №11-ЄСВ).

Додатково повідомляємо, що з оновленим текстом Наказу № 1162 можна ознайомитися на офіційному веб - порталі служби, скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу за посиланням http://zir.sfs.gov.ua.

ДПІ у м. Чернігові