30 березня 2016 р.

Дії віртуальні - користь реальна!

ДПІ у м. Чернігові нагадує, що в Центрі обслуговування платників інспекції функціонує підрозділ Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС - сектор  реєстрації користувачів при ГУ ДФС у  Чернігівській області (каб. 14, телефон для довідок: (0462)77-49-27).

За словами завідувача сектору Олександра Кулика, метою діяльності підрозділу є безкоштовне надання послуг електронного цифрового підпису органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям всіх форм власності, іншим суб’єктами господарської діяльності та фізичним особам.

Робота чернігівського підрозділу АЦСК ІДД забезпечується сучасним програмно-технічним комплексом у складі якого використовуються унікальні програмно-апаратні рішення, які забезпечують високий рівень надійності захисту інформації.

До послуг ЕЦП, які надаються АЦСК ІДД належать: реєстрація заявників; надання у користування надійних засобів ЕЦП; допомога при генерації відкритих та особистих ключів; обслуговування посилених сертифікатів ключів заявників, що включає сертифікацію відкритих ключів заявників, розповсюдження та зберігання посилених сертифікатів ключів, управління статусом посилених сертифікатів ключів та розповсюдження інформації про статус сертифікатів ключів; надання послуги фіксування часу; консультативні послуги за зверненням підписувачів.

Використовуючи електронний цифровий підпис платники податків  за допомогою сервісів ДФС мають можливістьзвітувати он-лайн, користуватися сервісами в системі електронного адміністрування ПДВ та системі електронного адміністрування реалізації пального, заповнити декларацію про майновий стан і доходи, надіслати  електронне звернення, сформувати запит та отримати відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді тощо.

Крім того, чернігівський підрозділ АЦСК ІДД забезпечує безкоштовними послугами електронного цифрового підпису суб’єктів декларування, яким відповідно до Закону України від 14 жовтня 2014 року
№ 1700-VII «Про запобігання корупції» необхідно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

«З метою упередження спроб отримання послуг електронного цифрового підпису шахраями з використанням фіктивних реєстраційних документів та захисту інтересів заявників представництво юридичних осіб (за винятком органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності), фізичних осіб - підприємців, фізичних осіб та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, в АЦСК ІДД ДФС має здійснюватись особисто або виключно на підставі довіреності, посвідченої нотаріально», - звернув увагу Олександр Кулик.

З переліком реєстраційних документів (зразками їх заповнення) для кожної категорії платників податків та іншою корисною інформацією можна ознайомитися в розділі «Реєстрація користувачів», що на офіційному інформаційному ресурсі http://acskidd.gov.ua.

ДПІ у м. Чернігові