Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
30 березня 2016 р.

Cмарт - картки на пальне та акцизний податок

Cмарт - картки на пальне та акцизний податок

 

          Як пояснив завідувач сектору контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області Микола Руденок, через мережу АЗС здійснюється роздрібний продаж нафтопродуктів кінцевому споживачеві і у продавця (реалізатора) нафтопродуктів, незалежно від форми розрахунків (в тому числі з використанням талонів, карток, відомостей на відпуск нафтопродуктів), такі операції згідно з пп. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 Податкового кодексу України є об'єктом оподаткування акцизним податком.

Так, реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів - це продаж, зокрема пального безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, а також фізичний відпуск пального з автозаправної станції або/та автомобільної газозаправної станції, незалежно від форм розрахунків (абз. 3 п.п.14.1.212 п.14.1 ст. 14 Кодексу).

Згідно п.п. 212.1.11  п. 212.1 ст. 212 Кодексу платником податку є особа - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів. Об’єктом оподаткування акцизним податком з роздрібного продажу підакцизних товарів є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі таких товарів.

Датою виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а у разі реалізації товарів фізичними особами-підприємцями, які сплачують єдиний податок,  - дата надходження оплати за проданий товар (п. 216.9 ст.216 Кодексу).

Згідно із Законом № 265 розрахункова операція - це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Відповідно до п. 2 Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1997 року № 1442, роздрібний продаж нафтопродуктів здійснюється через мережу АЗС, що призначені для відпуску споживачам нафтопродуктів. Розрахунки за продані нафтопродукти здійснюються готівкою та/або у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, талонів, відомостей на відпуск нафтопродуктів тощо) в установленому законодавством порядку.

Отже, при відпуску через мережу АЗС палива здійснюється розрахункова операція, дата якої є датою виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (палива) згідно з п. 216.9 ст.216 Кодексу.

Смарт-картка (паливна картка) є платіжною карткою із вмонтованим мікроконтролером як носієм та обробником інформації, потрібної для ініціювання переказу коштів та/або виконання службових операцій (п. 2.1 розділу 2 Правил Національної системи масових електронних платежів, затверджених постановою Національного банку України від 10.12.2004 р. № 620).

Вимоги щодо обігу, використання (видачі водіям тощо) та зберігання платіжних паливних карток (у т.ч. смарт-карток) і талонів встановлюються договором про відпуск палива і паливно-мастильних матеріалів за паливними картками між покупцем і продавцем.

 «Підприємство, яке закуповує та перепродає іншим споживачам паливні картки вважається реалізатором пального і повинне зареєструватися платником акцизного податку. Реєстрація платника акцизного податку з реалізації пального здійснюється на підставі подання особою заяви до контролюючого органу за основним місцем обліку виключно в електронному вигляді  з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб.Таку заяву можна подати через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія)», - підсумував керівник підрозділу інспекції.

            Додатково повідомляємо, що в ЦОП ДПІ у м. Чернігові працює телефонна лінія з питань роботи системи електронного адміністрування реалізації пального - (0462) 652850. 

ДПІ у м. Чернігові

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!