Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
23 березня 2016 р.

Проблема легалізації праці залишається актуальною

Проблема легалізації праці залишається актуальною


Своєчасна і повна сплата податків до бюджету, а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів - це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.

Проте, у нинішніх умовах проблемою залишається легалізація зайнятості населення та заробітної плати, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів по недопущенню виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни - суб’єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати повинні дотримуватися чинного законодавства, нести відповідальність за недоплату до бюджету податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати. Тому легалізація прихованої зайнятості на сьогодні є одним з найпріоритетніших напрямків роботи ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області.

Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, більшість роботодавців працюють у законодавчому полі. Але є і такі, які, намагаючись отримати, на їхню думку, «більше прибутків», використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин, недоплачуючи податки до бюджету.

Надходження в бюджет - це, насамперед, кошти для соціальної сфери, шкіл, дитячих садків, лікарні, якими користуються усі без виключення мешканці міста.

З метою детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення з початку року працівниками інспекції постійно проводяться зустрічі з керівниками та бухгалтерами підприємств, які виплачують заробітну плату на рівні або нижче встановленого законодавством мінімального рівня.

З початку року легалізовано 168 робочих місць, залучено до державної реєстрації 24 особи.

За результатами проведеної в поточному році індивідуально - роз’яснювальної роботи з керівниками підприємств погашено більше 2,8 млн грн заборгованості з заробітної плати, що поповнило бюджет на 0,4 млн грн сплачених податків.

«Гарантований рівень мінімальної заробітної плати деякі роботодавці просто ігнорують і змушують робітників працювати на невелику офіційну зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться про „тіньові” заробітки, з яких не утримуються податки та не здійснюються відповідні відрахування до бюджету. Мають місце негативні наслідки цього явища і для самого працівника, який позбавляє себе гідного соціального забезпечення як сьогодні, так і у майбутньому. Крім того, з «мовчазної згоди» саме громадян, які отримують зарплату «в конвертах» бюджет країни недоотримує надходження податків і зборів», - зазначив заступник начальника ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області Володимир Мехед.

Шановні роботодавці! Закликаємо зробити крок назустріч суспільству - легалізувати зайнятість населення та відмовитися від зарплати «в конвертах». Це дозволить зняти, по-перше, соціальну напругу а, по-друге, дозволить громадянам отримати реальну соціальну підтримку.

За інформацією ДПІ у м. Чернігові

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!