23 березня 2016 р.

Не подав звітність – чекай перевірки!

ДПІ у м. Чернігові нагадує платникам податків, що п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України визначені обставини, за яких може проводитися документальна позапланова перевірка.

Зокрема, документальна позапланова перевірка здійснюється при не поданні платником податків в установлений законом строк податкову декларацію, розрахунки, звіт про контрольовані операції або документацію з трансфертного ціноутворення, якщо їх подання передбачено законом.

Про проведення документальної позапланової перевірки керівник контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або направлення поштою копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

Тривалість перевірок, визначених у ст. 78 Кодексу, не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, для суб’єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, для фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому-восьмому п. 82.2 ст. 82 Кодексу, - 3 робочі дні, інших платників податків - 10 робочих днів.

Отже, при неподанні або несвоєчасному поданні суб’єктами господарювання або фізичною особою податкової звітності в установлений законом строк, керівником контролюючого органу може бути прийнято рішення про проведення документальної позапланової перевірки.

За словами начальника відділу контрольно - перевірочної роботи ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області Олександра Крупка у поточному році проведено 19 позапланових документальних перевірок суб’єктів господарювання - фізичних осіб з питань дотримання вимог податкового законодавства. Порушення податкового законодавства встановлені по результатах 19 перевірок, що складає 100 відсотків від проведених, донараховано понад 53 тис гривень, які підлягають сплаті до бюджету.

За інформацією ДПІ у м. Чернігові