Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
21 березня 2016 р.

Деклараційна кампанія - 2016: декларуємо пасивні доходи

Деклараційна кампанія - 2016: декларуємо пасивні доходи


Як нагадала начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб, майнових податків і зборів з фізичних осіб ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області Алла Супрун, розміщення коштів на депозитному рахунку, як і решта пасивних доходів, підлягають оподаткуванню відповідно до вимог Податкового кодексу України.

Відповідно до пп.167.5.3. п.167.5. ст.167 Кодексу для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок належать до «пасивних доходів». Згідно із пп. 164.2.8. п. 164.2. ст. 164 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються пасивні доходи (крім зазначених у п.п. 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 Кодексу).

Слід зазначити, що не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку пасивні доходи у вигляді процентів на поточні банківські рахунки, за якими на користь фізичних осіб здійснюються виключно виплати заробітної плати, стипендій, пенсій, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат (пп.165.1.41. п.165.1. ст. 165 Кодексу).

Пасивні доходи, у тому числі у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування за ставкою 20 відсотків.

Абзацом 1 пп. 170.4.1. п. 170.4 ст. 170 Кодексу встановлено, що податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів є особа, яка здійснює таке нарахування. Тобто, утримувати з нарахованих на депозитні вклади процентів податок на доходи фізичних осіб та перераховувати в бюджет суму податку банки зобов’язує закон. Громадяни - вкладники у цьому випадку не виступають податковими агентами та не повинні окремо подавати звітних документів.

«Якщо платник податку не мав інших доходів, окрім процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок незалежно від розміру доходів, одержаних від одного податкового агента, то обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається. В інших випадках, якщо доходи виплачувались двома та більше податковими агентами, незалежно від суми доходів, такий платник податку зобов’язаний подати декларацію за звітний податковий рік. При цьому правило, встановлене абз. 7 п.179.2. ст.179 Кодексу, щодо звільнення платника податку від обов’язку подання податкової декларації коли розмір доходів, одержаних від двох (або більше) податкових агентів, не перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (тобто 146 160,00 грн), не застосовується, оскільки не стосується доходів у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок», - пояснила Алла Супрун.

Нагадуємо: про особливості деклараційної кампанії 2016 року можна дізнатися на офіційному веб-порталі служби за посиланням http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016.

 Інформацію щодо порядку заповнення та подання декларації про майновий стан та доходи, порядку та термінів сплати можна також отримати у Центрі обслуговування платників ДПІ у м. Чернігові за адресою: м. Чернігів, вул. Кирпоноса, буд.28, або за телефонами: 65-28-53, 65-28-32, 65-28-25.

Звертаємося до мешканців Чернігова і запрошуємо задекларувати свої доходи, отримані, у 2015 році, а також скористатися своїм правом на податкову знижку. Слід пам’ятати, що свідоме декларування доходів та сплата податків - вірний шлях до побудови європейського суспільства!

За інформацією ДПІ у м. Чернігові

 

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!