Неділя 29 березня 2020 р. 23:24 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Нове у оподаткуванні

Відповідальність за нарахування та перерахування військового збору до бюджету

Начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Чернігівської ОДПІ Інна Неврова нагадала про відповідальність за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового  збору до  державного бюджету.

Згідно з п. 1.5 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, відповідальними за утримання (нара­хування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначе­ні у ст. 171 цього Кодексу, зокрема особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (пере­рахування) до бюджету збору з до­ходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника подат­ку, а з інших доходів — податковий агент.

Крім того, відповідно до п. 1.6 п. 161  підрозділу 10 розділу XX По­даткового кодексу платники збору, зокрема роботодавці та податкові агенти, зобов’язані забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначені ст. 176 Податкового кодексу.

Тобто,  функції податкового агента щодо забезпечення виконання ним по­даткових обов’язків деталізовано в п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу, а саме —  своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюдже­ту збір з доходу, що виплачується на користь платника податку та опо­датковується до або під час такої ви­плати за її рахунок,  подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахова­ного (сплаченого) на користь плат­ників податку, а також суми утрима­ного з них податку до  контролюючого органу за місцем свого розташування  (Податковий розрахунок за формою № 1ДФ) .

За порушення, допущені при нарахуванні та сплаті ПДФО і військового збору, до платника податків (податкового агента) можуть бути застосовані такі види відповідальності: фінансова (штраф і пеня); адміністративна; кримінальна.

За ненарахування, неутримання та/або несплату військового збору до податкових агентів застосовується фінансова відповідальність (штраф), пеня й адміністративна відповідальність. Нагадаємо, що відповідно до пункту 127.1 статті 127 Податкового кодексу України за ненарахування, неутримання та несплату військового збору передбачено штраф у розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та сплаті. У разі повторного порушення протягом 1095 днів штраф становитиме 50% зазначеної суми, а при порушенні втретє – 75%.

Крім того, на суму податкового боргу (несплаченого військового збору) нараховується пеня із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, чинної на день виплати, нарахування.

Також за несплату військового збору посадові особи платника податків можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності, а саме: попередження або штраф у  розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 136 грн.). За повторне протягом року аналогічне порушення  накладається штраф у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 136 грн.).

Крім того, нагадуємо, що 9 листопада 2016 року останній день подання  податкового розрахунку сумм доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сумм утриманого з них податку, за ІІІ квартал (форма № 1ДФ).

Відділ організації роботи

Чернігівської ОДПІ